در مصر اتفاق افتاد

ممانعت از ورود یك دختر محجبه به كنسرت و واكنش گروه موسیقی

ممانعت از ورود یك دختر محجبه به كنسرت و واكنش گروه موسیقی

یک گروه موسیقی در مصر در پی ممانعت برگزارکنندگان کنسرت از خرید بلیت ازطریق یک دختر محجبه، تهدید کردند که این کنسرت را لغو خواهند کرد.


به گزارش جاویدانی به نقل از الجزیره، یک دختر محجبه مصری که درصدد خرید بلیت یک کنسرت موسیقی با اجرای گروه شارموفرز (گروه موسیقی مصری) بود، با ممانعت برگزارکنندگان روبه رو و از او خواسته شده تا برای حضور در جشن، نوع پوشش را عوض کند.
این دختر مصری اقدام برپاکنندگان کنسرت موسیقی را بی تربیتی و توهین به خود و تمام زنان محجبه مصر خواند و با انتشار مطلبی در فضای مجازی، به این حرکت اعتراض کرد. او همین طور بابت لغو شدن بلیتی که رزرو کرده بود، به پلیس گردشگری شکایت کرده است.
در پی این اقدام، جنجالی میان کاربران مصری به راه افتاده است و واکنش شهروندان مصری به این اقدام متفاوت بوده است؛ عده ای با دختر محجبه مصری همراهی کرده و به بی عدالتی و سختگیری که نسبت به زنان محجبه در مصر وجود دارد و در فصل تابستان شدت می گیرد، اشاره کرده اند. عده ای نیز بر آزادی زنان در انتخاب پوشش تاکید کرده و نسبت به این سختگیری ها در هر نوع پوششی واکنش نشان داده اند.
گروهی نیز با ابراز نظری متفاوت چنین عنوان کرده اند که گردانندگان هر رویدادی حق دارند، پوشش میهمانان و بازدیدکنندگانشان را برمبنای عقاید و سلایقشان، تعیین کنند.
در این میان گروه موسیقی شارموفرز بمحض اطلاع پیدا کردن از این جریان، در فضای مجازی اعلام نمودند که اگر این مشکل حل نشود کنسرتشان را لغو خواهند کرد؛ برای اینکه اقدام برپاکنندگان کنسرت با اصل برابری در جامعه در تضاد است و این گروه موسیقی هیچ تفاوت و تبعیضی میان شهروندان و طرفدارانشان قائل نیستند.
اعضای گروه موسیقی شارموفرز

1400/04/14
09:51:27
0.0 / 5
825
تگهای خبر: خرید , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی