برنامه های گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در بنیاد شهید و امور ایثارگران بررسی گردید

برنامه های گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در بنیاد شهید و امور ایثارگران بررسی گردید

نشست مشورتی طرح های بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه پاسداشت هفته عفاف و حجاب با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در ساختمان شهید سلیمانی برگزار گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران بعنوان رئیس ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه بر لزوم اجرای برنامه های راهبردی در زمینه بزرگداشت هفته عفاف و حجاب تاکید کرد وتوضیح داد: باید برنامه هایی که اجرا می شود، رویکرد ترغیبی و فرهنگسازی داشته باشد و بعنوان مثال میتوان از همکارانی که از آغاز سال ۱۴۰۰ تابحال ازدواج کرده اند به همین مناسبت تجلیل نمود.

رئیس ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب بنیاد شهید و امور ایثارگران همینطور اظهار داشت: باید ضمن در نظر داشتن محدودیت های کرونایی، از تجلیل و گرامیداشت هفته عفاف و حجاب کوتاهی نکنیم تا این امر مهم به فراموشی سپرده نشود.

وی ضمن تاکید بر پرهیز از تحکم در مبحث عفاف و حجاب، بیان نمود: ترغیب از طریق درست نسبت به تحکم در این حوزه مؤثرتر است، باید برای برخی اقدامات فرهنگ سازی شود و عفاف و حجاب مبحث بسیار مهمی است که باید با جدیت و اهتمام روی آن کار شود؛ در این حوزه باید تمامی نهادها به یک گفتمان واحد برسند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: برنامه های متنوعی در ارتباط با هفته عفاف و حجاب در معاونت فرهنگی بنیاد و همزمان در سایر استان ها اجرایی می شود.

در ادامه، فریده اولاد قباد، مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران طی سخنانی اظهار نمود: به همه استان ها در زمینه برنامه ریزی ترویجی در هفته گرامیداشت عفاف و حجاب دستورالعملی ابلاغ گردیده است. هدف ما از برگزاری این برنامه ها اثربخشی است و بنابراین تاکید کرده ایم که از سخنران هایی که کلام تأثیرگذار دارند برای پاسداشت این هفته بهره گرفته شود.

سپس پیشنهادهایی چون «ضرورت فضاسازی و الگوسازی و نمادسازی در زمینه عفاف و حجاب»، «راه اندازی پویش های مجازی در زمینه عفاف و حجاب»، «برپایی نمایشگاه های عکس به صورت مجازی»، «برپایی کرسی های آزاداندیشی در فضای مجازی»، «عرضه محصولات عفاف و حجاب به بهای مناسب»، «تجلیل از خانواده های با عفاف و با حجاب»، «برپایی نمایشگاه های لباس اسلامی» و «اجرای برنامه های ترویجی به صورت وبیناری» از جانب حاضران در جلسه عنوان شد.

در انتها این برنامه هم مصوب شد به علت شرایط ویژه کرونایی، برنامه های ترویجی هفته عفاف و حجاب، به صورت وبیناری برگزار شوند.
منبع:

1400/04/18
22:06:11
0.0 / 5
815
تگهای خبر: آموزش , حقوق , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی