تقدیر از ۵۹ نخبه كشور در پنجاه و نهمین سالگرد تأسیس بنیاد البرز

تقدیر از ۵۹ نخبه كشور در پنجاه و نهمین سالگرد تأسیس بنیاد البرز

به گزارش جاویدانی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز از برگزاری همایش ملی جایزه البرز همزمان با پنجاه و نهمین سالگرد تأسیس بنیاد البرز و با هدف تقدیر از ۵۹ نخبه کشور شامل دانشمندان، مخترعان، طلاب، دانشجویان و دانش آموزان در نیمه مرداد ماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: امروز آیین داوری و انتخاب نهایی در بخش های دانشجویی، طلاب، مخترعان از میان افراد حائز شرایط معرفی شده از جانب مراجع ذیربط به صورت همزمان و به تفکیک توسط هیات انتخاب جایزه ۱۴۰۰ برگزار می گردد.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پنجاه و نهمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیتهای تبلیغی و ترویجی قرآن کریم سه شنبه، ۲۲ تیرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای این کمیسیون در سالن جلسات وزارت ارشاد برگزار می گردد.
گفتنی است در این نشست دو قبل از دستور و چهار دستور مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در بخش قبل از دستور، از دو سامانه قرآنی رونمایی خواهد شد. این دو سامانه شامل سامانه جامع قوانین و مقررات قرآنی کشور و سامانه جامع مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور است.
همینطور در ادامه به نخستین دستور این جلسه که بررسی و تصویب برنامه جامع مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی است، پرداخته می شود و در ادامه گزارش برگزاری اولین نمایشگاه مجازی قرآن از جانب معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عرضه می شود.
عرضه و بررسی گزارش برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران و گزارش توزیع اعتبارات قرآنی در شوراهای فرهنگ عمومی استان ها دو دستور دیگر پنجاه و نهمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیتهای تبلیغی و ترویجی قرآن کریم است.
یادآور می شود پنجاه و هشتمین جلسه این کمیسیون چهارم اسفندماه سال قبل برگزار و طی آن اجرایی سازی برنامه جامع قرآن و فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا اتحادیه مؤسسات قرآنی در اولویت اجرایی سازی این سند باشد.
منبع:

1400/04/23
17:57:30
5.0 / 5
919
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی