پیكر حجت الاسلام حكیمی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

پیكر حجت الاسلام حكیمی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

جاویدانی: خراسان رضوی پیکر حجت الاسلام و المسلمین علی حکیمی، قرآن پژوه و از مولفان دائرةالمعارف الحیات، در حرم مطهر رضوی تشییع شد.در مراسم تشیع و تدفین حجت الاسلام و المسلمین علی حکیمی که بامداد امروز، ۲۴ تیرماه، در حرم مطهر رضوی برگزار شد، آیت الله سیدجعفر سیدان بر پیکر این قرآن پژوه نماز میت را اقامه کرد.

در پی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین علی حکیمی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد. در پیام سیدعباس صالحی آمده است:

«درگذشت اندیشمند متخلق حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی سبب تأسف و تاثر شد. او عمر شریف را در خدمت معرفت و انتشار معارف اهل بیت(ع) مصروف داشت و با سلوک تربیتی و اخلاقی اش در شاگردان و معاشران خود بسیار تأثیر گذار بود. فقدان ایشان را به خانواده و عموم بازماندگان خصوصاً اخوان مکرم شان علامه عالی مقام استاد محمدرضا حکیمی و دانشمند گرامی حجت الاسلام و المسلمین محمد حکیمی صمیمانه تسلیت می گویم. برای ایشان مغفرت و رحمت واسعه الهی و هم جواری با دوده (ع) را مسألت می دارم و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم».

همچنین مدیر حوزه علمیه خراسان با انتشار پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین علی حکیمی را تسلیت گفت. در پیام آیت الله سیدمصباح عاملی آمده است:

«در عالم طلبگی، پژوهشگری و انس با قلم معنای خاصی دارد. حضور علمی و تبلیغی با هنرمندی و ذوق نویسندگی در عرصه کتابت معارف اهل بیت(ع)، فرهیختگی ویژه ای است که در کسوت روحانیت، بیشمار، گرانقدر است. درگذشت حجت الاسلام و المسلمین علی حکیمی که یکی از نویسندگان دایرةالمعارف الحیات بوده و از زمره پژوهشگران نامدار حوزه علمیه کهن خراسان محسوب می شود، سبب تاثر گردید. اینجانب درگذشت این محقق مولف را به محضر رهبر معظم انقلاب، دوستان، آشنایان و خصوصاً بیت آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل و برای آن فقید سعید، غفران واسعه الهی را مسئلت دارم».

به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین علی حکیمی، قرآن پژوه، روز گذشته، ۲۳ تیرماه، در سن ۷۸ سالگی در مشهد از دنیا رفت. او برادر علامه محمدرضا حکیمی و از شاگردان مرحوم آیت الله شیخ مجتبی قزوینی، عالم مکتب معارف خراسان، بود. همچون کارهای ماندگار این استاد حوزه علمیه می توان به مشارکت در تألیف دائرةالمعارف «الحیات» همراه با برادر خود محمدرضا حکیمی اشاره نمود.

منبع:

1400/04/25
21:18:29
0.0 / 5
944
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی