توسط موسسه سماوا منتشر شد؛

سام قریبیان خوانش كتاب صوتی را با دوردنیای فلسفه در۸روز تجربه نمود

سام قریبیان خوانش كتاب صوتی را با دوردنیای فلسفه در۸روز تجربه نمود

به گزارش جاویدانی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در ۸ روز با صدای سام قریبیان منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر، سام قریبیان بازیگر سینما و تلویزیون، در نخستین تجربه تولید کتاب صوتی با کتاب «دور دنیای فلسفه در ۸ روز» نوشته دِیو رابینسون و ری‍چ‍ارد آزب‍رن را با ترجمه شهاب الدین عباسی خواند.
این کتاب صوتی در نتیجه همکاری موسسه سماوا با نشر خزه ناشر نسخه مکتوب این کتاب تهیه شده است.
قریبیان درباره خوانش این کتاب اظهار داشت: با عنایت به این که اسامی فیلسوفان هندی ژاپنی غربی و … دارای تلفظ خاص و دشوار می باشد برای کسانی که این کتاب را گوش می دهند مفید خواهد بود تا تلفظ های صحیح و درست را بیاموزند.
وی اضافه کرد: با عنایت به شرایط زندگی امروز و تمایل نسل جدید به کتاب دیجیتال و صوتی از یک سو و استفاده آسان از این کتاب ها در شرایط رانندگی و استراحت و ورزش و صرفه جویی در وقت از طرفی، تولید کتاب صوتی در همه دنیا، اهمیت روزافزونی پیدا کرده است و امیدوارم در ایران هم تولید و استفاده از کتاب های صوتی خوب و باکیفیت روز به روز افزایش پیدا کند.
کتاب «دور دنیای فلسفه در هشت روز» که سال قبل توسط نشر خزه چاپ شد، با عنوان فرعی «سفری به چند هزار سال تاریخ اندیشه در غرب و شرق» تاریخ فلسفه را به دو جغرافیای شرق و غرب جهان تقسیم می کند.
این کتاب، شامل ترجمه دو کتاب مجزا از مجموعه ای است که انتشارات آیکن به چاپ رسانده است: «تاریخ فلسفه غرب» نوشته دیو رابینسون و «تاریخ فلسفه شرق» اثر ریچارد آزبرن. بخش تاریخ فلسفه غرب، از تعریف فلسفه و تشریح فلسفه ورزی نزد یونانیان و مصریان باستان شروع می شود و با تبیین اندیشه های ساختارگرایان و پست مدرنیست ها تمام می شود.
در بخش تاریخ فلسفه شرق هم ابتدا با تعریف این نوع فلسفه و خصوصیت های اصلی اش شروع می شود که بعد از گشت وگذاری تاریخی در مکاتب و آیین های فکری هندیان، چینی ها و ژاپنی ها، سرانجام به زمان معاصر و تشریح مائوئیسم مارکسیستی می رسد.
این کتاب صوتی در کتابخوان سوره مهر و فیدیبو در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

1400/04/28
07:56:46
0.0 / 5
724
تگهای خبر: بازار , زندگی , سفر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی