عابدینی در گزارش جاویدانی؛

تقویت زیربنای تولید داخل، راه برون رفت از بحران کاغذ است

تقویت زیربنای تولید داخل، راه برون رفت از بحران کاغذ است

مدیر انتشارات سفیر اردهال اعتقاد دارد تقویت زیربنایی تولید داخل، نخستین راه برون رفت کاغذ از وضعیت بحرانی است و بعد از آن باید تا زمان رسیدن به وضعیت ایده آل یارانه دولتی هم وجود داشته باشد.سید حسین عابدینی مدیر انتشارات سفیر اردهال در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره مسئله کاغذ نشر اظهار داشت: متاسفانه در دهه های گذشته هیچ توجهی به تولید داخلی کاغذ نشده است. هم اکنون اگر این اتفاق بیافتد و کاغذ داخلی تولید شود، خیلی مهم می باشد. یعنی کاغذ داخل فقط باید تولید شود و مسئله کیفیش در اولویت اول قرار ندارد. هم اکنون شما بعنوان یک ناشر اگر دنبال کاغذ پارس باشید، در بازار پیدایش نمی کنید.
وی اضافه کرد: کاغذی که در داخل ساخته شده باشد، در این روزها فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد کار نشر را تغذیه می کند. بالاخره بعد از این همه سال باید اتفاقی بیافتد و کاغذ تقویت شود. نمی گردد بعد از ۴۰ سال هنوز به کاغذ خارجی وابسته باشیم. اگر کاغذ در حجم بالا در بازار وجود داشته باشد بدون در نظر گرفتن کیفیتش، مطمئنا درگیر شرایطی مثل شرایط امروز نخواهیم بود. پس نخستین پیشنهاد برای برون رفت کاغذ از شرایطی بحرانی، تقویت زیربنایی تولید داخل است.
این مدیر نشر در ادامه اظهار داشت: یارانه ای که دولت در دوسه سال گذشته برای کاغذ در نظر گرفت، خیلی به بازار کاغذ و طبعا بازار کتاب کمک کرد. اختصاص این یارانه هنوز هم باید ادامه پیدا کند. چون در حکم مُسکّن است و فعلاً باید وجود داشته باشد تا ناشران بتوانند ادامه حیات بدهند. اگر این یارانه هم برداشته شود، واقعا نمی گردد به کار کتاب و نشر اشتغال داشت.


منبع:

1400/06/13
22:18:31
0.0 / 5
574
تگهای خبر: بازار , كتاب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاویدانی