بررسی لزوم تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شیرازه کتاب

بررسی لزوم تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شیرازه کتاب

به گزارش جاویدانی شیرازه کتاب در جدید ترین شماره خود که با عنوان تحول در ارشاد انتشار یافته، به لزوم تحول در مدیریت فرهنگی کشور و بخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخته است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر «شیرازه کتاب» در جدید ترین شماره خود که با عنوان «تحول در ارشاد» انتشار یافته، به لزوم تحول در مدیریت فرهنگی کشور و بخصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخته است.
سردبیر مجله «شیرازه کتاب» در سرمقاله این شماره، ضمن اشاره به موضع رهبر انقلاب در مقابل گرانی افسارگسیخته کاغذ و دستور ایشان به وزارت ارشاد برای خودکفایی در این عرصه، به علل خودکفا نشدن کاغذ در سالهای اخیر پرداخته است.
مجله «شیرازه کتاب» در بخش «خانواده نشر»، بعد از عرضه گزارشی از نوزدهمین جایزه قلم زرین، برگزیدگان این جایزه را به صورت اجمالی معرفی کرده و در ادامه، گفت وگویی با محمدصادق علیزاده، سردبیر ضمیمه تخصصی کتاب و کتاب خوانی روزنامه جام جم، «قفسه کتاب»، کرده است. گزارشی از نشست هم اندیشی شورای کتاب در روز قلم، گزارشی از برگزاری مسابقات کتاب خوانی «پویا» و «کتاب و زندگی» و نگاهی به زندگی مرحوم محمدسرور رجایی، شاعر افغانستانی، دیگر مطالب منتشرشده در بخش خانواده نشر است.
پرونده ویژه این شماره از مجله «شیرازه کتاب»، به مبحث تحول در عرصه فرهنگ و بخصوص حوزه کتاب پرداخته و بازسازی انقلابی در ساختار فرهنگی کشور را ضروری دانسته است. در این بخش، گفت وگوهایی با رحیم مخدومی رئیس هیئت مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس، مهدی صالحی هم بنیان گذار مؤسسه ویراستاران، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سبحانی نسب مدیر انتشارات جمال، علی اکبر تورانیان مدیر انتشارات شهرآب، محمدحسن زمان وزیری مدیر مؤسسه خیبر و انتشارات تلاوت آرامش، سیدغلامرضا حسینی مدیرعامل انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و یاسر عسگری مدیر انتشارات راه یار داشته است. همینطور حجت الاسلام و المسلیمن عباس شیرازی، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد نظام الدین و امیرشهریار امینیان مقالاتی را با مبحث وظایف حاکمیت نظام اسلامی در مقابل فساد فرهنگی و اخلاقی و هم وضعیت کنونی فرهنگ کشور به رشته تحریر درآورده اند.
شیرازه کتاب در بخش «طعم کتاب» علاوه بر سری یازدهم «نکته هایی برای نوشتن» که فاطمه سلیمانی ازندریانی آنرا نگاشته، نگاهی هم به کتاب های «ایذا» و «تنها گریه کن» کرده و با نویسندگان این آثار به گفتگو نشسته است. در انتها این بخش هم علاوه بر معرفی بسته پیشنهادی با مبحث «مهارت های اجتماعی برای کودکان»، بسته پیشنهادی کتاب برای مرداد و شهریور۱۴۰۰ به مخاطبان عرضه شده است.
با توجه به تقارن انتشار این شماره شیرازه کتاب و هفته دفاع مقدس، نویسندگان «کافه شیرازه» در این شماره، یادداشت های خویش را معطوف به ادبیات دفاع مقدس کرده اند. در این بخش یادداشت هایی از حاتم ابتسام فعال حوزه کتاب، میثم رشیدی نویسنده و خبرنگار فرهنگی مشرق، زینب آزاد فعال حوزه کتاب و مریم رحیمی پور فعال فرهنگی گردآوری شده است.
برای تهیه نسخه فیزیکی نشریه «شیرازه کتاب» می توانید از راه کتابیکا و برای تهیه نسخه الکترونیک از راه نرم افزار طاقچه اقدام کنید.


منبع:

1400/06/31
16:35:04
0.0 / 5
589
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی