اصغر امیرنیا مطرح كرد؛

فضای مجازی بالاترین بستر برای نشر ارزش های دفاع مقدس است

فضای مجازی بالاترین بستر برای نشر ارزش های دفاع مقدس است

به گزارش جاویدانی مدیرعامل مؤسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی بالاترین بستر برای نشر ارزش های دفاع مقدس است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، اصغر امیرنیا مدیرعامل مؤسسه توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره غیور مردان و زنان حماسه آفرین کشورمان اظهار داشت: شاید کارهای متنوع فرهنگی و هنری بتوانند گوشه ای از فداکاری ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس را به تصویر بکشند اما بی گمان فضای مجازی و رسانه های دیجیتال توان بالایی در انتقال دستاوردها و تجربیات دوران دفاع مقدس دارند که باید به نحو صحیح از آن بهره برد.
وی با اشاره به این که رزمندگان شجاع و دلیر ایران در هشت سال دفاع مقدس، با ۳۶ کشور که با امکانات مادی و معنوی، مقابل جمهوری اسلامی متحد شده بودند را به نفع وطن عزیزمان به انتها بردند اضافه کرد: هر چند از خودگذشتگی، نجابت و تواضع رزمندگان ما سبب شد تصاویر و صداهای ضبط شده از دوران دفاع مقدس شخصیت رزمندگان ما را آنچنان که شایسته و بایسته است به نسل های بعدی و حتی به گوش مردم آزادی خواه جهان منتقل نکند اما همین آثار باقی مانده نیز باید به روز وبا ابزار و فناوری جدید انتقال داده شود. شاید هزاران کتاب برای به قلم کشیدن لحظه لحظه جنگ تحمیلی کفایت نکند اما فضای مجازی این امکان را دارد تا خیلی از رویدادها و رخدادهای دفاع مقدس را به نسل جوانمان که با فضای سایبر قرابت بیشتری دارد و علاقمند است تا با سهل ترین روش اطلاعات مورد نیاز خودرا بیابد، نشان دهد.
مدیرعامل مؤسسه فهم با اعلان اینکه فضای مجازی ظرفیت بی بدیلی در حفظ و اشاعه آثار ارزش های دفاع مقدس در قالب های مختلف و به زبان های مختلف دارد اضافه کرد: با بهره گیری از فضای مجازی و هنرهای دیجیتال می توان رخدادهای جنگ تحمیلی را در گستره جهانی تبیین کرد. باید در نظر داشت تولید محتوا در فضای مجازی بدون در نظر گرفتن مخاطبین، علاقمندی وسلایق آنان در هر زمینه ایی نه فقط ارزشی ایجاد نمی کند بلکه ممکنست به ضد ارزش تبدیل گردد.
امیرنیا اظهار داشت: ولایت پذیری و اطاعت پذیری از رهبران انقلاب که روش و منش شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بوده است را می توان با بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی به بهترین شکل معرفی نمود.
وی در آخر اظهار داشت: تأثیر فضای مجازی در انتقال تجربیات و رخدادها غیرقابل انکار است. از افرادی که آگاهی و توانایی لازم در زمینه رسانه های دیجیتال را دارند دعوت می کنم برای حضور در این حوزه و تولید محتوای فاخر بمنظور معرفی دستاوردها، حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در فضای مجازی اقدام نمایند و حتی رزمندگان غیور اسلام و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران با مجهز و ممهز شدن به دانش روز از فضای مجازی به نحو احسن برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدام نمایند.


منبع:

1400/07/04
20:06:59
0.0 / 5
472
تگهای خبر: فرهنگ , فناوری , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاویدانی