فرمانده سپاه روح الله:

طرح هر پروژه یک شهید به گفتمان عمومی تبدیل گشته است

طرح هر پروژه یک شهید به گفتمان عمومی تبدیل گشته است

به گزارش جاویدانی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: به برکت کنگره شهدای استان طرح هر پروژه یک شهید و هر خدمت به نام یک شهید امروز به گفتمان عمومی تبدیل گشته است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، سردار محسن کریمی عصر یکشنبه به مناسبت سالروز برگزاری کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سالروز دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای استان مرکزی با مقام معظم رهبری فرصتی پرارزش برای بازخوانی بیانات ایشان است.
وی افزود: بیشتر از ۳ هزار فعال فرهنگی و اجتماعی در چارچوب کنگره به شکل قرارگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سازماندهی شده اند که ۷ رویکرد مهم را در دستور کار دارند این رویکردها عبارتند از خدماتی؛ اجتماعی؛ محرومیت زدایی؛ فرهنگی، هنری و تبلیغاتی؛ علمی و پژوهشی؛ زیرساختی و عمرانی و رویکرد حمایتی.
فرمانده سپاه روح الله تصریح کرد: طرح «هر پروژه یک شهید» و «هر خدمت به نام یک شهید» امروز به گفتمان عمومی در استان تبدیل گشته و خیلی از اقداماتی که به برکت کنگره شهدای استان مرکزی شروع شده اند امروز با جدیت و قوت درحال انجام هستند.
سردار کریمی بیان نمود: ۲۵ کمیته و ۱۶ کارگروه تخصصی با حضور اقشار و دستگاههای مختلف در ستاد کنگره شهدای استان مرکزی تشکیل شدند که پس از برگزاری اجلاسیه اصلی در چارچوب گام دوم کنگره فعالیتهای خویش را ادامه دادند.
وی اضافه کرد: در کارگروه آمار و اطلاعات شهدا پس از تهیه فرهنگ نامه ۲۲ جلدی و تکمیل پرونده های ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی کار تحقیق و بررسی شهدای استان با قوت و جدیت ادامه پیدا کرد و امروز پس از گذشت ۲ سال از برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره و با تحقیقات میدانی انجام شده به ۷ هزار ۱۰۰ شهید والامقام در استان دست پیدا کرده ایم.
فرمانده سپاه روح الله اظهار داشت: استان مرکزی یکی از استانهای برتر در حوزه جمع آوری اطلاعات و پرونده های شهدا است و این نشان دهنده اهتمام و کار جهادی در کارگروه آمار و اطلاعات کنگره است که جای تقدیر دارد.
کریمی خاطرنشان کرد: استان مرکزی ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی دارد و کنگره شهدای استان بخشی از این ظرفیت ها را پای کار آورد و امروز در گام دوم کنگره باید از همه ظرفیت ها برای شناخت حضرت امام (ره)، شهدا و مفاخر استان، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و پیشگیری از تحریف و فراموشی آن استفاده نماییم.
وی بیان نمود: مهم ترین رویکرد ستاد کنگره از آغاز شروع فعالیت ها مردمی، جوان گرایی بودن و ماندگاری فعالیت ها بود که نتیجه این رویکردها اثربخشی، کم هزینه بودن، انسجام و همگرایی در همه بخش ها و استفاده از ظرفیت های داخلی استان بود.
فرمانده سپاه روح الله تصریح کرد: یکی از مهم ترین دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی ایجاد انگیزه برای اتکا به توانمندی ها و استعدادهای درونی بود و اقشاری چون هنرمندان، فعالین فرهنگی و اجتماعی باور ما می توانیم را در کنگره شهدای استان به خوبی درک کردند.


منبع:

1400/07/12
10:00:21
0.0 / 5
529
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
جاویدانی