تفاهم ایران و سوریه برای ازسرگیری اعزام زائر

تفاهم ایران و سوریه برای ازسرگیری اعزام زائر

جاویدانی: تفاهمنامه ازسرگیری اعزام زوار بین رئیس سازمان حج و زیارت ایران و وزیر سیاحه و گردشگری سوریه به امضا رسید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، علی رضا رشیدیان ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ در آخر سفر چهار روزه به سوریه، بعد از مذاکره نهایی با وزیر گردشگری و سیاحه این کشور، اظهار داشت: خوشبختانه جلسات خوبی با مسؤولان سوریه در زمینه های مربوطه داشتیم که امید است منتج به شروع مناسب و شایسته سفرهای زیارتی به سوریه شود.
وی با اشاره به اینکه موضوع سلامت، رعایت پروتکل بهداشتی و امنیت زوار در برقراری باردیگر این سفرها بسیار حائز اهمیت می باشد، اظهار نمود: باز شدن این مسیر زیارتی خرسندی زوار ایرانی را سبب می شود.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برنامه ریزی برای اعزام باردیگر زوار به سوریه، اظهار داشت: برای پروازها و انتقال هوایی زوار باید مقدمات و تدابیر مناسب صورت گیرد.
وزیر گردشگری سوریه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر رئیس سازمان حج و زیارت و هیأت همراه به سوریه، بیان کرد: معتقدم این سفر گام مؤثری برای نزدیک تر شدن دو دولت و ملت خواهد بود.


محمد رامی مارتینی تصریح کرد: وزیر کشور سوریه بسیار مشتاق راه اندازی سفر زوار ایرانی است و تاکید کرده موضوعات مربوط به اعزام زوار ایرانی را پیگیری کرده و به نتیجه برسانیم.
او با تاکید بر ازسرگیری سفرهای زیارتی بمنظور همکاری بیشتر دو کشور و دو ملت، اظهار نمود: حدود ۱۳هزار تخت در زینبیه آماده پذیرایی از زوار است. همین طور در صورت نیاز، هتل های زیادی در دمشق برای ارائه خدمات به زوار در اختیار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وزیر گردشگری سوریه درباره برقراری باردیگر سفرهای هوایی زوار بین دو کشور، اظهار داشت: اگر تعداد زوار افزایش یابد می توانیم تعداد پروازها را افزایش دهیم.
طرفین سپس، تفاهم نامه مربوط به اعزام زوار را امضاء کردند. سازمان حج و زیارت هنوز جزییات ازسرگیری سفر سوریه را اعلام نکرده است.


رئیس سازمان حج و زیارت یکشنبه ۱۶ آبان ماه برای ازسرگیری اعزام کاروان های زیارتی به سوریه به این کشور سفر کرده است. وی در سفری که به دمشق داشت با وزرای کشور و بهداشت سوریه برای تامین امنیت و سلامت زوار، مذاکره کرد.
سفرهای زیارتی و کاروانی ایرانیها به سوریه از سال ۱۳۹۰ متوقف گردید. در سال ۱۳۹۸ شماری از دفاتر زیارتی، این سفر را از بصورت محدود و برای مقطعی کوتاه از سرگرفتند، اما با همه گیری کرونا این سفرها باردیگر متوقف گردید.
منبع:

1400/08/21
21:58:03
0.0 / 5
756
تگهای خبر: خدمات , سفر , سلامت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
جاویدانی