مدیرعامل بنیاد بازی های رایانه ای مطرح كرد؛

بازدهی بازی های کامپیوتری نیازمند حمایت حاکمیتی و مردمی است

بازدهی بازی های کامپیوتری نیازمند حمایت حاکمیتی و مردمی است

به گزارش جاویدانی سیدصادق پژمان در اختتامیه اولین جشنواره بازی های ویدئویی اظهار داشت: نیازمند حمایت اقتصادی حاکمیتی، مردم نهادی و سایر دغدغه مندان هستیم تا بتوانیم با تولیدات بسیار بازدهی مطلوبی داشته باشیم.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر آئین اختتامیه و تجلیل از آثار برتر اولین جشنواره بازی های ویدئویی حقیقت مجازی و افزوده (AR/VR) ایران که مشترکا با همکاری بنیاد ملی بازی های کامپیوتری و شرکت ارتباطات سیار ایران- همراه اول شکل گرفت، بعدازظهر امروز سه شنبه ۲۵ آبان در مرکز همایش های برج میلاد برگزار گردید.
در این مراسم مدیران بنیاد ملی بازی های کامپیوتری و همراه اول، متخصصین حوزه بازی و اصحاب رسانه حاضر بودند.
در ابتدای این مراسم بی طرف مدیر عامل خانه بازی جهش اول اظهار داشت: با کمک دوستان در بنیاد ملی بازی های کامپیوتری این ایده و برگزاری جشنواره شکل گرفت، ضمن این که عزیزان در همراه اول کمک شایانی داشتند. ما در خانه بازی جهش اول، یک شتاب دهنده تخصصی گیم راه اندازی کرده ایم و به دنبال پرورش نخبگان این حوزه در سه نقطه بازار،، تقویت تولید و توسعه ایده ها هستیم.
وی اضافه کرد: سال ها طول خواهد کشید برای پرورش نخبگان در تمام حوزه ها، و باید همیت داشت که نخبگان بمانند و به آنها اضافه شود و نباید اجازه استفاده غیر، از این نخبگان را داد. باید این حوزه و نخبگانش را جدی بگیریم.
علی رضا طاهری سرپرست تیم تولیدی بازی کامپیوتری «شادی شهر» که مختص کودکان اوتیسم است و از تولیدات گروه رباتیک دانشگاه صنعتی شریف می باشد عنوان کرد: رسالت ما طراحی، ساخت و توسعه بازی های حقیقت مجازی و حقیقت افزوده برای بهبود عملکرد کودکان مبتلا به برخی اختلالات حرکتی و ذهنی مانند اوتیسم است. چندسالی هست در جهان برای بهبود حرکتی این دست از کودکان روی به فن آوری حقیقت مجازی آورده و ما از سال ۹۳ در آزمایشگاه رباتیک اجتماعی شناختی دانشگاه صنعتی شریف این کار را آغاز کرده ایم و ادامه خواهیم داد.
وی افزود: عمده کارهای ما پژوهش های علمی در این عرصه بوده و تاکید بر استفاده از ربات ها و حقیقت مجازی و افزوده برای درک راه کارهای بهتر به منظور درمان و بهبود کودکان مبتلا به اختلال می باشد.
در ادامه این مراسم سیدصادق پژمان مدیرعامل بنیاد بازی های کامپیوتری اظهار داشت: ظرفیت های بسیار فوق العاده ای در حوزه بازی های دیجیتالی وجود دارد که هم از منظر اقتصادی و هم بعد فرهنگی و اجتماعی می توانند راه گشا باشند. باید با جدیت بیشتر به حوزه صنایع فرهنگی خاصه بازی های دیجیتالی بپردازیم و فعالان، علاقمندان و نخبگان این حوزه را تقویت و حمایت نماییم. این حوزه به سادگی می تواند کمک اساسی به حوزه های آموزشی، تربیتی، بهداشتی، درمانی و فرهنگ سازی داشته و نجات بخش باشد. مشکل بزرگ ما بحث نیروی انسانی و عدم پرورش و حمایت دقیق این نیرو در سطح کلان و خرد آن در کشور است و نیازمند ورود نهادهای بالادستی و میان دستی ذیربط مانند آموزش و پرورش هستیم.
وی اضافه کرد: نکته بعدی بحث اقتصادی و سرمایه گذاری در این حوزه می باشد که ما نیازمند حمایت اقتصادی حاکمیتی، مردم نهادی و سایر دغدغه مندان هستیم تا بتوانیم با تولیدات بسیار بازدهی مطلوبی داشته و برگشت سرمایه قوی تری را رقم بزنیم. این را هم بگویم که حقیقت افزوده و حقیقت مجازی جز صنایع فرهنگی است که به سادگی می تواند در اغلب حوزه های آموزشی، تربیتی، درمانی، و هم حمایت شغلی و تقویت اقتصادی مؤثر باشد.
تقویت گروهی برای پیوستن به بازارهای جهانی
نیما روایی مدیر حامی سیستم شریف هم در این برنامه اظهار داشت: حامی سیستم شریف در سال ۸۳ در دانشگاه شریف تأسیس شد و سعی کردیم در توسعه تکنولوژی ابزار و افزارهای گیمینگ، حقیقت مجازی و حقیقت افزوده فعال باشیم و از سال ۸۸ همکاریهای نرم افزاری زیادی با اپراتورها همچنان همراه اول داشته. باشیم و هم اکنون با ساخت یک بازی و تقویت زیرساختی چند پروژه در خدمت مخاطبان هستیم.
وی اظهار داشت: به دنبال تقویت و توسعه گروههای خود و پیوستن به بازارهای جهانی هستیم تا بتوانیم محتواها را با امضای ایران به بازارهای جهانی عرضه نماییم.
حمید بهروزی قائم مقام همراه اول هم بعنوان آخرین سخنران این برنامه اظهار داشت: بستر موبایل و پلت فرم های موبایلی بهترین جایگاه در این عرصه بازی های دیجیتالی را دارد و به طبع همراه اول با قوت در توسعه تکنولوژی این حوزه قدم جدی برداشته است و با پشتیبانی از شرکتهای ذیربط، اقماری و همکار و تولیدات اختصاصی در تلاش بوده پیشرو باشد.
در مدلهای بومی مانند ذره بین و شاد همراه اول نقش حمایتی بسزایی داشته و از یک سو به دنبال تقویت تعاملات جهانی در بستر اپراتوری و مخابراتی در این عرصه و سایر حوزه های دیجیتالی هستیم. همراه اول در حوزه بازی های موبایلی و هم همراهی سخت افزاری و نرم افزاری با متخصصین این حوزه کوشا بوده و با جدیت به دنبال توسعه و حمایت این بستر می باشد.
در انتهای مراسم از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.


منبع:

1400/08/25
23:15:19
0.0 / 5
448
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی