رئیس عقیدتی مرزبانی ناجا:

برائت حضرت معصومه(س) از عباسیان

برائت حضرت معصومه(س) از عباسیان

به گزارش جاویدانی لرستان رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی ناجا ضمن اشاره به اطاعت محض از حجت خدا و هجرت الی الله کریمه اهل بیت(ع)، اظهار داشت: کریمه اهل بیت(ع) با برائت از عباسیان، مدینه منهای ولی خدا را رها و به قم هجرت کرد.


حجت الاسلام سیدامین موسوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به برکت وجود حرم حضرت معصومه(س) در قم، بیان کرد: پس از هجرت امام رضا(ع) از مدینه به مرو، امامزادگان و در محور آنان حضرت معصومه(س) به سمت ایران حرکت و در قم رحلت کردند و امروز این شهر مرکز نزول برکات برای محبان اهل بیت(ع) است.
موسوی با اشاره به این که حضرت معصومه(ع) دارای کرامات و خصوصیات فراوانی هستند، اضافه کرد: در میان امامزادگان چند نفر زیارت مخصوص دارند که از معصوم نقل شده است کمااینکه زیارت کریمه اهل بیت(ع) از امام رضا(ع) نقل شده است.
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی ناجا با تاکید بر این که از امام جواد(ع) و امام رضا(ع) در کتاب کامل الزیارات که از مهم ترین و معتبرترین کتب روایی شیعه است روایات فراوانی درباب فضیلت کریمه اهل بیت(ع) نقل شده است؛ بطوریکه از امام جواد(ع) نقل شده است که اگر کسی عمه من را زیارت کند پاداش او بهشت است، اضافه کرد: در بیان امام صادق(ع) نیز آمده است از نسل من بانویی به نام فاطمه در قم دفن می شود و هر کس او را با معرفت زیارت کند ثواب زیارت او بهشت است.
وی با اشاره به این که حضرت معصومه(ع) در دستگاه نبی مکرم اسلام صاحب شأن و مقام هستند، اضافه کرد: علمای ما برای کریمه اهل بیت(ع) شأنی از شئون اهل بیت(ع) قائل هستند از طرفی کرامات فراوانی از حرم آن حضرت نقل شده است.
موسوی با اشاره به این که حضرت معصومه(س) به خاطر اطاعت محض از حجت خدا رنج سفر را می پذیرد و برائت از حکومت عباسی به سمت ایران می آید، اشاره کرد: کریمه اهل بیت(ع) با درک درست و معرفت و با بصیرت صحیح، مدینه منهای ولی خدا را نمی پذیرد و عزم سفر می کند.
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی ناجا با اشاره به این که هجرت در اسلام آثار و برکاتی دارد، بطوریکه از وصایای نبی مکرم اسلام هجرت است و از سویی عدم اجرای وصیت، معصیت است، اضافه کرد: هجرت از جایی که ایمان انسان در خطر باشد مورد تاکید است، چنانکه حضرت معصومه(س) از بلاد خود به قم هجرت کردند و بعنوان مهاجر الی الله بودند و در این راه به لقای الهی رسیدند.
وی با اشاره به این که هجرت را پیامبر اکرم(ص) عملی کرد، اظهار داشت: در مکه دینداری مشکل بود و تبلیع دین با عداوت های سخت و توطئه کفار قریش به بن بست رسید، پس نبی مکرم اسلام با هجرت به مدینه توانست حکومت اسلامی تشکیل دهد و پس از ۱۴ قرن شاهد جهانی شدن اسلام هستیم.
موسوی با اشاره به این که هجرت امام علی(ع) از مدینه به کوفه مبدأ برکات و هجرت امام حسین(ع) مبدأ تحول بود، اظهار نمود: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از قیام عاشورا و در یک معنا برگرفته از هجرت امام حسین(ع) به کربلاست.
رییس عقیدتی سیاسی مرزبانی ناجا با اعلان اینکه ایران را هجرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) ایران کرده است، اضافه کرد: کریمه اهل بیت(ع) در راه ولایت مداری به سمت قم آمده است و امروز ولایت فقیه تحقق امام مداری است.
موسوی تصریح کرد: هجرت حضرت معصومه(س) سبب هجرت خیلی از علمای بزرگ اسلام به شهر قم شده است.
منبع:

1400/08/26
11:30:13
0.0 / 5
391
تگهای خبر: سفر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
جاویدانی