مرتضی پارساییان مطرح كرد؛

شهید ابراهیم هادی را باید از کسانی شنید که شنیده ها را دیده اند

شهید ابراهیم هادی را باید از کسانی شنید که شنیده ها را دیده اند

همرزم شهید ابراهیم هادی در آیین رونمایی ازکتاب  جوانمرد ضمن اشاره به این که شهید ابراهیم هادی یکی از اعضای گروه دستمال سرخ ها بود اظهار داشت: این شهید را باید از کسانی شنید که شنیده ها را دیده اند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، آیین رونمایی ازکتاب «جوانمرد» با حضور همرزمان و خانواده شهید ابراهیم هادی، نویسنده کتاب، محمد علی صمدی پژوهشگر، تحلیلگر و کارشناس حوزه دفاع مقدس، سرگرد رحیمی جانشین فرمانده بسیج ناحیه شهید بهشتی، شهردار ناحیه ۲ منطقه هشت و تعدادی از خانواده معظم شهدای هشت سال دفاع مقدس وعلاقمندان حوزه ادبیات ونشر یکشنبه سی ام آبان ماه به همت کتابخانه دکتر شهیدی و با مشارکت انتشارت یازهرا در فرهنگسرای گلستان برگزار گردید.
سعید رنجبریان مدیر فرهنگی هنری منطقه هشت ضمن عرض خیر مقدم به حضور همرزمان و خانواده معظم شهید ابراهیم هادی اظهار داشت: شهید مانند اکسیژن و وجودش برکتی است که ما پس از شهادتش هم آنرا حس می نماییم اگر ما در دایره المعارف انسانیت کسانی مانند ابراهیم هادی را نداشته باشیم آن دایره المعارف ما جامع و کامل نیست چون که امثال ابراهیم هادی وجودشان و حضورشان و سبک زندگی شان بگونه ای بود که پس از شهادتشان هم منشاء خیر و برکت بودند.
وی در بخش دیگری از سخنانشان اظهار داشت: امیرالمومنین علی ضد السلام می فرماید: آیا شما فکر میکنید که جرم و جسم کوچکی هستید در صورتی که در درون شما عوالم بزرگتری وجود دارد. ما بروز و ظهور این عوالم بزرگ را در وجود ابراهیم هادی می بینیم ترویج فرهنگ شهید ابراهیم هادی و دیگر شهدا یک رسالت بزرگی است ما افتخار می نماییم که امروز میزبان کسانی هستیم که در تولید و تحریر این کتاب نقش پررنگی داشتند، امید که بتوانیم با تبیین و ترویج فرهنگ شهادت نقش خویش را ایفا نماییم.
در ادامه مراسم از همرزمان شهید، سردار مرتضی پارساییان و سردارعباس نظیفی و برادر بزرگوارشان غلامرضا هادی دعوت شد تا درباره شهید و خاطراتشان مطالبی را بیان کند.
مرتضی پارساییان از همرزمان شهید ابراهیم هادی در ابتدای سخن با گرامیداشت یاد و خاطره شهید هادی اظهار داشت: شهید ابراهیم هادی یکی از اعضای گروه دستمال سرخ ها بود که پس از شهادت شهید علی اصغر وصالی در گیلانغرب، گروه اندرزگو را تشکیل دادند. شهید ابراهیم هادی را باید از کسانی شنید که شنیده ها را دیده اند.
در بخش دیگری از این مراسم سردار عباس نظیفی یکی دیگر از همرزمان شهید ابراهیم هادی خاطره ای را از ایشان بیان کرد و اظهار داشت: در عملیات والفجر۱۰ مقدماتی که از گیلانغرب حرکت کردیم، یک آشنایی بین بچه های گیلانغرب و لشکر۲۷ بود برای عملیات والفجر ۱۰، قسمت شد که ما از گیلانغرب راه بیفتیم و حرکت بکنیم شب پیش از عملیات بچه ها دور هم نشستیم و شهید ابراهیم هادی گفتند بچه ها بیایید با هم قرآن بخوانیم و دست در دست هم دادیم و قسم خوردیم که هر کس در عملیات شهید شد بقیه را شفاعت کند روز عملیات به دلیل برخی مشکلات و پاتک های دشمن ما نتوانستیم عملیات والفجر ۱۰ را انجام بدهیم و من به بچه ها گفتم که به عقب برگردند ولی متاسفانه ابراهیم هادی در کانال ماند و نتوانستند برگردند و بعداً هم که برای تفحص بچه ها را فرستادیم آنجا بازهم متاسفانه نتوانستیم ابراهیم هادی را پیدا نماییم یکی از چیزهای مهمی که در مورد این کانال باید بگویم این هست که درکانال کمیل بچه هایی که آنجا بودند آب برای خوردن نداشتند و تا آخرین قطره خونشان در آنجا مقاومت کردند.
همرزم شهید در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: پس از ۵ روز در محاصره دشمن بودند در آن کانال تشنه تر از شهید ابراهیم هادی کسی نبود شهید هادی دنبال مسئولیت و نامش نبود شهید هادی کسی بود که اگر یک قمقمه آب در آن شرایط داشت آنرا به همه بچه های حاضر در آنجا می داد ولی خود جرعه ای از آن آب را نمی نوشید ابراهیم هادی یک تفکر بود، از مرام و معرفت و دست به سینه بودن و جوانمرد بودن او هرچه بگوییم کم گفته ایم.
سخنران بعدی مراسم محمد علی صمدی پژوهشگرو تحلیلگر حوزه دفاع مقدس بود.
وی در بخشی از سخنانش بیان نمود: من در پروژه کنار آقای اکبری بودم بین کتاب سلام بر ابراهیم و کتاب جوانمرد تفاوتهایی وجود داشت. کتاب اول در احیای نام شهیدابراهیم هادی خیلی موثر بود ولی مطالب خیلی دقیق بیان نشده بود وآقای اکبری وقتی پیشنهاد کتاب جوانمرد را دادند قرار شد که این کتاب مستند شود از هر چه که همرزمان شهید بیان می کنند باید تمام وکمال ذکر شود مگر جایی که خود گوینده تمایل به ذکر گفته ها نداشته باشد، در کتاب جوانمرد تلاش شده که هویت تاریخی کتاب حفظ شود مکان و تاریخ رویداد و... با ذکر جزئیات تا جایی که امکان داشت آورده شود این که کسانی که در جبهه حضور داشتند از کجا و چه خانواده ای هستند و این تفاوت کتاب سلام بر ابراهیم با جوانمرد بود.
در آخر برنامه کتاب «جوانمرد» با حضور مدیر منطقه هشت، نویسنده و کارشناس برنامه و همرزمان و خانواده شهید ابراهیم هادی رونمایی گردید.

1400/09/01
16:20:33
0.0 / 5
382
تگهای خبر: احیا , زندگی , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی