مدیر ستاد هماهنگی كانون های مساجد قم خبر داد:

برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در قم

برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان در قم

قم حجت الاسلام والمسلمین روحانی از برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون های مساجد و بارگذاری آثار در سایت بچه های مسجد اطلاع داد.


حجت الاسلام والمسلمین سعید روحانی ضمن اشاره به برگزاری پانزدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان اظهار داشت: «مدهامّتان» به معنای دو باغ خرم و سبزاست و نام بزرگترین رویداد قرآنی بچه های مسجد است که توسط ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می گردد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم اضافه کرد: این دوره از مسابقات با استفاده از نقطه نظرات پرارزش فعالان قرآنی طرح ریزی شده و همچون خصوصیت های این دوره از مسابقات میتوان به اضافه شدن بخش استعدادیابی ویژه کودکان زیر ۷ سال و نوجوانان و همینطور ایجاد پیوند میان جلسات سنتی قرآن کریم مساجد و مسابقات قرآنی مدهامّتان اشاره نمود.
وی ضمن اشاره به این که ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه، ترویج معارف قرآنی، توجه به مساجد بعنوان پایگاه های قرآنی، تحکیم پیوند مسجد، قرآن و مردم از نگاههای مهم این طرح قرآنی است، افزود: شناسایی استعدادهای مردمی و کوشش برای تقویت این استعدادها از دیگر اهداف برگزاری این دوره از مسابقات است.
روحانی افزود: این رویداد قرآنی ویژه اعضای کانونهای فرهنگی هنری مساجد و در رده های سنی ۷ تا۱۶ سال و۱۶ تا ۳۰ سال و در رشته های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، مفاهیم، اذان، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ جزء۳۰، مکبری، قرائت نماز، استعداد یابی و جلسات سنتی قرآن است برگزار می شود.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم اضافه کرد: مسابقات در رشته اذان ویژه برادران و در گروه سنی هفت تا ۳۰ سال، رشته قرائت نماز ویژه برادران و خواهران و در گروه سنی زیر هفت سال و هفت تا ۱۶ سال، استعدادیابی در گروه سنی زیر هفت سال و هفت تا ۱۶ سال ویژه برادران و در رشته های قرائت تحقیق، حفظ کل و قرائت ترتیل ویژه برادران و خواهران در گروه سنی ۱۷ تا ۳۰ سال برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: بخش ویژه این مسابقات در دو محور جلسات سنتی قرآن کریم و استعداد یابی است که قاریان جلسه سنتی قرآن کریم را در مسجد محل خود و با حداقل هفت نفر از کودکان و نوجوانان برگزار می کنند و گزارش برنامه را در رواق نوردر سامانه بچه های مسجد ارسال می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی اظهار داشت: در مرحله استانی مسابقات در رشته قرائت تقلیدی ویژه برادران در گروه سنی هفت تا ۱۶ سال، در رشته مفاهیم ویژه برادران و خواهران در گروه سنی هفت تا ۳۰ سال و مکبری ویژه برادران گروه سنی زیر هفت سال و هفت تا ۱۶ سال و رشته حفظ جزء ۳۰ویژه برادران و خواهران در گروه سنی هفت تا ۱۶ سال برگزار می گردد.
وی مهلت شرکت در این جشنواره قرآنی و بارگذاری آثار در سایت بچه های مسجد را از ۷ آبان تا ۳۰ آذر ماه اعلام نمود و اظهار داشت: نفرات برتر مرحله استانی ۹ دیماه معرفی و مرحله کشوری هم اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی خاطرنشان کرد: افرادی که رتبه اول تا سوم مسابقات مدهامتان دوره گذشته (سیزدهم و چهاردهم ) را کسب کرده اند و یا در مسابقات سازمان اوقاف در دو دوره گذشته رتبه اول تا پنجم ملی و بین المللی کسب کرده اند در این مسابقات نمی توانند شرکت کنند.
وی اظهار داشت: با عنایت به شرایط فعلی کشور و با وجود بیماری کرونا بعضی از رشته ها به صورت محدود و با رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت حضوری برگزار می گردد که امیدواریم سال جاری شاهد استقبال خوب اعضای کانونهای مساجد در این دوره از مسابقات قرآنی مدهامتان باشیم.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با سامانه بچه های مسجد به آدرس https: //bachehayemasjed.ir/ رجوع کنند و یا با شماره 02537714410 داخلی 20 و 31 تماس بگیرند.
منبع:

1400/09/06
21:09:49
0.0 / 5
378
تگهای خبر: جشنواره , شركت , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی