توسط نشر نیماژ؛

چهارکتاب جدید درباره تئاتر و بازیگری منتشر گردید

چهارکتاب جدید درباره تئاتر و بازیگری منتشر گردید

به گزارش جاویدانی کتاب های تدریس مطالعات اجرا، مسیر بازیگر، سرقت آتش از خدایان و بداهه پردازی، قصه سازی یا هنر خلق چیزها توسط نشر نیماژ منتشر و راهی بازار نشر شدند.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، کتاب های «تدریس مطالعات اجرا» نوشته ناتان استاکی و سینتیا ویمر با ترجمه آفاق میرقاسمی، «مسیر بازیگر» نوشته میخاییل چخوف و با ترجمه مرضیه موسوی، «سرقت آتش از خدایان» نوشته جیمز بونت و با ترجمه پوپک رحیمی، «بداهه پردازی، قصه سازی و هنر خلق چیزها» با ترجمه علی شمس و افسانه کمالی اخیرا توسط نشر نیماژ منتشر و راهی بازار نشر شده اند.
کتاب تدریس مطالعات اجرا ماهیت نوظهور و چالش برانگیز این حوزه را منعکس می کند، حوزه ای که به طیف گسترده ای از رفتارها و اعمال انسانی از گفت وگوهای روزمره تا تئاتر رسمی و آیین های فرهنگی می نگرد. این آزادی عمل میان رشته ای که توسط نویسندگان وضع شده است، دیدگاه جدیدی از مطالعات اجرا را نشان می دهد؛ یک رابطه و رفت و برگشت عمدی بین زیست روزمره و کلاس درس. ناتان استاکی و سینتیا ویمر پدیدآورندگان این کتاب هر دو از اساتید دانشگاه و محققان حوزه اجرا هستند که این کتاب را در چارچوب ۱۶ مقاله از محققان و مربیان برجسته حوزه های تئاتر و انسان شناسی گردآوری کرده اند.
این کتاب ۳۶۰ صفحه ای با ترجمه آفاق میرقاسمی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۱۲۰، ۰۰۰ تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
میخائیل چخوف، چهره ای بزرگ و تراژیک در تاریخ تئاتر روسیه است، او برادرزاده آنتون چخوف نویسنده معروف روس بود و از سن ۱۶ سالگی فعالیت بازیگری خویش را در تئاتر سووُرین شروع کرد و با تایید استانیسلاوسکی در تئاتر هنری مسکو پذیرفته شد. کتاب «مسیر بازیگر» مجموعه ای است از تجربیات پرارزش بازیگری درخشان، که بزرگ ترین بازیگران جهان، شاگردی او را مایه افتخار خود می دانند. این مجموعه شامل خاطرات و تاملاتش در مورد اسرار تحول صحنه و بازیگری است، شیوه بازیگری چخوف سرشار از صداقت و سبکی است و از درونش نشات می گیرد، درونی که عریان در مقابل دیده تماشاگران قرار گرفته و به جان شان نفوذ می کند.
این کتاب ۱۶۸ صفحه ای با ترجمه مرضیه موسوی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۵۹، ۰۰۰ تومان از الان در دسترس علاقه مندان است.
کتاب «سرقت آتش از خدایان» نوشته جیمز بونت با ترجمه پوپک رحیمی راهنمای مناسبی برای علاقه مندان به نوشتن است. «سرقت آتش از خدایان» با عنوان فرعی (راهنمای جامع داستان نویسی برای نویسندگان و فیلم سازان) دانشی بدیع، تازه و بسیار مهم عرضه می دهد که هیچ جای دیگری در دسترس نیست و به نوع داستان، واقعی یا غیرواقعی بودن آن، رسانه ای که مقرر است داستان در آن روایت شود و چیزهایی از این دست بستگی ندارد. از این رو، یکی از مهم ترین و بهترین راهنماهای نویسندگان، فیلم سازان و هرکسی است که زندگی اش به فهم چگونگی قدرت بخشیدن به داستان ها و خلق داستان هایی بزرگ یا موفق بستگی دارد. این کتاب به دنبال واکاوی مفاهیم در ارتباط با نوشتن است و دانشی که این کتاب درصدد تبیین آن است، درحقیقت ادامه همان کاری است که ژوزف کمبل و کارل گوستاو یونگ شروع کردند.
این کتاب ۳۸۸ صفحه ای با ترجمه پوپک رحیمی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۱۲۰، ۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفت.
«بداهه پردازی، قصه سازی یا هنرِ خلق چیزها» کتابی برای عاشقان بداهه پردازی است. این کتاب برای بازیگران، یک کتاب Must read است. نویسنده در این کتاب، نظریه بداهه پردازی خویش را به صورت مفصل توضیح می دهد و مفهوم وضعیت و ماسک را معرفی می کند. در این کتاب رابطه میان بازیگر و نقش در صحنه به بحث گذاشته می شود. هر مفهوم و گزاره به همراه یک یا چند مثال توضیح داده می شود و مثال ها از تجربیات زیسته مؤلف به کتاب راه پیدا کرده اند. بازیگر خلاق نیازمند رفتن به این کتاب است، کیت جانستون این کتاب را بر مبنای زیست شخصی خود نگاشته است و هر فرد برای دارا بودن و فهم خلاقیت نیازمند رفتن به این کتاب است.
این کتاب ۳۹۱ صفحه ای با ترجمه مشترک علی شمس و افسانه کمالی در قطع رقعی، با کاغذ بالک، جلد شومیز و قیمت ۱۲۹، ۰۰۰ تومان در دسترس علاقه مندان و محققان حوزه تئاتر و بازیگری قرار گرفت.


منبع:

1400/09/13
23:08:28
0.0 / 5
234
تگهای خبر: بازار , دانشگاه , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاویدانی