وبینار شهید قاسم سلیمانی و کرامت اسلامی انجام شد

وبینار شهید قاسم سلیمانی و کرامت اسلامی انجام شد

جاویدانی: یوسف حوری در وبینار «شهید قاسم سلیمانی و کرامت اسلامی» تاکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی دائما به دنبال ایجاد صلح و آشتی بین گروه ها و ایجاد دوستی بین ملت ها و خدمت به مردم بود.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وبینار «شهید قاسم سلیمانی و کرامت اسلامی» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر و دانشگاه امام صادق(ع) برگزار و یوسف حوری، استاد حقوق دانشگاه الجزایر و صادق سلایمیه، شاعر برجسته الجزایری در آن شرکت کردند.
یوسف حوری، استاد علم حقوق در دانشگاه الجزایر در سخنان خود با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر مقاومت در مقابل دشمنان امت اسلامی و پشتیبانی از قدس شریف اظهار داشت: موضوع جلسه از با اهمیت ترین موضوعات امت اسلامی، یعنی مقاومت است. اندیشه مقاومت رسالت اصلی اسلام است و اسلام دین مقاومت در مقابل ظلم و استکبار است.
وی ادامه داد: قرآن کریم از یهود بعنوان عنصر فساد و استکبار نام برده است و از پیروان خود خواسته است تا در مقابل آن مقاوم بوده و مستضعفان را یاری کنند. شهید قاسم سلیمانی از با اهمیت ترین رهبران مقاومت در عصر حاضر است.
این استاد دانشگاه اقدام آمریکا مقابل سردار سلیمانی را جنایت مقابل بشریت دانست و مطرح کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با دعوت رسمی دولت عراق و بصورت قانونی وارد این کشور شده بود و اصلا در موقعیت جنگی نبود که قوای مسلح آمریکایی حق عملیات نظامی مقابل او و همراهانش داشته باشند. ما بعنوان طرفداران مقاومت باید از هر راه ممکن موضوع را پیگیری کرده و جنایتکاران را به محاکمه بکشانیم.
وی در ادامه، تاکید کرد: ما از راه های حقوقی می توانیم آمریکا را تحت تعقیب قرار دهیم و من از همه حقوقدانان ایران، عراق، کشورهای اسلامی و همه جهان می خواهم که این امر را در محاکم بین المللی و ملی تعقیب و ضد دولت آمریکا دعوای قضایی اقامه کنند.
حوری اظهار نمود: شهید سلیمانی دائما به دنبال ایجاد صلح و آشتی بین گروه ها و ایجاد دوستی بین ملت ها و خدمت به مردم بود. او اسوه ای برای همه ملت های انقلابی بود و به راه و اندیشه خود که از اسلام سرچشمه می گرفت، ایمان داشت و در راه آن همه زندگی اش را فدا کرد.
شهید سلیمانی؛ رمز جوانمردی و مقاومت
در ادامه این برنامه، صادق سلایمیه، فعال مطبوعاتی و شاعر برجسته الجزایری عنوان کرد: شهید قاسم سلیمانی با روح، خون، شجاعت، مقاومت، فداکاری اش در راه احیای مقدس ترین قضیه، تعلق به شهید سلیمانی داشت و من این قضیه را در سروده های خود آورده ام.
وی افزود: شهید سلیمانی گل های آزادگی، جوانمردی و مقاومت را در نفوس امت اسلامی رویاند. من آرزو می کنم که خاک پای این شهید بزرگوار باشم. ایشان امام خمینی(ره) را قطب نمای تمامی مسلمانان می دانست و هر که با قدس باشد، مسلمان است و هر که با قدس شریف همدلی نداشته باشد، عضو امت اسلامی نیست.
صادق سلایمیه سپس به قرائت اشعار خود درباره شهید سلیمانی پرداخت.
منبع:

1400/10/02
10:58:23
0.0 / 5
550
تگهای خبر: احیا , حقوق , دانشگاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی