توسط انتشارات خط مقدم انجام شد؛

چاپ دوکتاب جدیددرباره سردارسلیمانی

چاپ دوکتاب جدیددرباره سردارسلیمانی

جاویدانی: سیمای سلیمانی و حاج قاسمی که من می شناسم توسط انتشارات خط مقدم منتشر گردید که کتاب اول با تدوین حجت الاسلام علی شیرازی (از نزدیکان شهید) به سامان رسیده و کتاب دوم خاطرات او از سردار دل هاست.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، انتشارات خط مقدم بتازگی دو کتاب تازه درباره سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی منتشر نموده که کتاب نخست «سیمای سلیمانی» نام دارد که با کوشش حجت الاسلام والمسلمین علی شیرازی در شمارگان هزار نسخه، ۲۰۸ صفحه و بهای ۳۷ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
این کتاب در هفت فصل شامل گردآوری خاطرات سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از منظر فرماندهان، همرزمان، سیاسیون و... است. خاطرات گردآوری شده در این کتاب شامل ناگفته هایی از سران کشور، مسئولان سیاسی، فرماندهان و نزدیکان سردار دل هاست.
کتاب «حاج قاسمی که من می شناسم» روایتگری خاطرات چهل ساله حجت الاسلام و المسلمین علی شیرازی با سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به اهتمام سعید علامیان است. این کتاب نیز با شمارگان هزار نسخه، ۱۶۸ صفحه و بهای ۳۰ هزار تومان انتشار یافته است.
متن پشت جلد کتاب سیمای سلیمانی چنین است: «دو هفته بعد از شهادت سردار سلیمانی امام خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران فرمودند: «ما به حاج قاسم سلیمانی، شهید عزیز، به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به چشم یک مکتب نگاه نماییم. یک راه، یک مدرسه درس آموز.» تبیین مکتب و عظمت وجودی سردار سلیمانی کتاب های گوناگونی می طلبد. نگارش «شاخص های مکتب شهید سلیمانی» با همین نگاه از طرف حجت الاسلام علی شیرازی رقم خورد و خاطرات شخصی وی از سردار سلیمانی نیز در کتاب «حاج قاسمی که من می شناسم» از همین نشر دردسترس است. کتاب پیش رو «سیمای سلیمانی» در ادامه همان بناست تا ما را با خاصیت های شهید بزرگ جبهه مقاومت «از زبان دیگران» آشنا کند.»
در پشت جلد کتاب «حاج قاسمی که من می شناسم» نیز آمده است: «سال ۶۱ در حمیدیه اهواز، شروع دوستی رقم خورد. قاسم سلیمانی، فرمانده تیپ ثارالله، سخنران بود و علی شیرازی، روحانی گردان شهید باهنر، شنونده. همانجا عشق حاج قاسم به دلش نشست. فروردین ۶۵ دوستی شکل همکاری به خود گرفت و حاج قاسم، مسئولیت تبلیغات لشکر را به علی شیرازی سپرد. بعد از جنگ همراهی ادامه داشت تا این که در سال ۱۳۹۰ به خواست سردار سلیمانی، علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس شد و هشت سال در پرفرازونشیب ترین روزهای جبهه مقاومت با حاج قاسم همراه ماند.»


منبع:

1400/10/03
11:14:33
0.0 / 5
362
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاویدانی