آیت الله علم الهدی در دیدار با وزیر ارشاد مطرح كرد؛

لزوم توجه به توسعه حکم رانی دینی در مدیریت فرهنگی کشور

لزوم توجه به توسعه حکم رانی دینی در مدیریت فرهنگی کشور

به گزارش جاویدانی مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: وزارت ارشاد در زمینه توسعه دین و معارف دینی مسئولیت مستقیم دارد و باید برای حکم رانی دینی در کشور تلاش کند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر پنج شنبه در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت این وزارت خانه در توسعه فرهنگی دینی در جامعه، اظهار نمود: مسئولیت مستقیم توسعه دین و معارف دین در کشور، در وزارت ارشاد و به دست شماست.
وی افزود: متأسفانه بعد از گذشته ۴۳ سال از انقلاب، هنوز حکمرانی دینی در کشور حاکم نشده و منشأ فقدان حکم رانی دینی نیز مدیریت فرهنگی کشور بوده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه در ارتباط با رعایت حلال و حرام در جامعه با تساهل و تسامح مواجه هستیم، افزود: طوری رفتار شده که دیگر نمی توانیم در بانک از حرمت ربا حرف بزنیم برای اینکه کار درستی در زمینه توسعه حلال و حرام الهی در جامعه انجام نشده است.
وی اضافه کرد: از هنرمندانی که به برکت نظام اسلامی به موقعیت و موفقیتی رسیده اند باید مطالبه شود که برای این نظام و انقلاب چه کردند، همه از این نظام طلبکار هستند اما هیچکدام نمی گویند برای بستری که زمینه موفقیت آنان را فراهم نموده چه کردند.
آیت الله علم الهدی تصریح کرد: لازم است در مسئله هنر و سینما، مسئله حرام و اجتناب از آن در این دوره پررنگ شود و مانع اجرای حرام شود.
وی به ظرفیت زائرپذیری مشهد و حضور سالانه بیش از ۳۵ میلیون زائر داخلی و خارجی در مشهد اشاره نمود و اظهار داشت: بواسطه وجود حرم امام رضا (علیه السلام) در مشهد، کارهای تفریحی و جریان گردشگری در این شهر مشتری دارد، همه سرمایه گذاری ها در این شهر جهت استفاده از زمان حضور زوار در مشهد هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار به ظرفیت شوراهای فرهنگ عمومی استانها اشاره نمود و اظهار داشت: شورای فرهنگ عمومی بنا به اقتضائات استان می تواند در زمینه فرهنگ استان ورود کند و متناسب با این فضا سیاستگذاری و تصمیم گیری کند.


منبع:

1400/10/03
18:43:48
0.0 / 5
489
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاویدانی