شنبه آینده رونمایی می شود؛

اولین شماره گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان رونمایی می شود

اولین شماره گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان رونمایی می شود

جاویدانی: اولین شماره گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان روز شنبه 18 دی با حضور تعدادی از اصحاب قلم در تهران رونمایی می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات به‎ نشر، مراسم رونمایی از اولین شماره «گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان» شنبه ۱۸ دی ماه با حضور تعدادی از پژوهشگران، نویسندگان و شاعران ادبیات کودک و نوجوان در تهران انجام می شود.
«گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان»، نشریه ای است که بر نقد و نظر پیرامون مجموعه مسائل ادبیات دینی در رابطه با مخاطب کودک و نوجوان متمرکز است و به طرح دیدگاه های صاحب نظران این عرصه می پردازد. گستره موضوعی این مباحث از تعاریف مبنایی تا جزئی ترین مسأله های کاربردی دست اندرکاران تولید اینگونه ادبی است.
این نشریه به مدیرمسئولی حسین سعیدی و سردبیری سیداحمدمیرزاده و با مطالبی از صاحب نظران ادبیات حوزه کودک و نوجوان همچون سید جوادبهشتی، غلامرضاحیدری ابهری، علیرضا سبحانی نسب، مرتضی دانشمند، عبدالعظیم کریمی، علی محمد رفیعی، سیدمحمدمهاجرانی، محسن هجری، محمودپوروهاب، انسیه سادات موسویان و... در ۱۸۰ صفحه انتشار یافته است.
ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر، فرشتگان و شیطان در متون دینی و دست مایه های داستانی آن، تجربه ادبیات دینی کودکان در غرب؛ بهره ها و مخاطره ها و تجربه های نوشتن داستان دینی برای کودکان و نوجوانان همچون سرفصل های انتشار یافته در اولین شماره «گاهنامه‌ی ادبیات دینی کودک و نوجوان» است.
مخاطب این گاهنامه، نویسندگان، تصویرگران، ناشران، پدران و مادران، معلمان و مربیان و تمام کسانی اند که دغدغه‌ی انتقال آموزه ها و مفاهیم دینی به کودکان و نوجوانان این سرزمین را دارند و برای هدف مقدس خود به قالب های ادبی دل بسته اند.
«گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان»، بر آنست فرصتی برای نزدیک کردن دیدگاه های دغدغه مندان و دلسوزان این عرصه فراهم آورد و راهکارهایی برای برون رفت از تنگناهای مسیر آفرینش این آثار بیابد.
مراسم رونمایی از اولین شماره «گاهنامه‌ی ادبیات دینی کودک و نوجوان» شنبه ۱۸ دی از ساعت ۱۵: ۳۰ تا ۱۷ در محل کتابفروشی به نشر در تهران، روبروی در اصلی دانشگاه تهران انجام می شود.


منبع:

1400/10/14
19:10:37
0.0 / 5
256
تگهای خبر: دانشگاه , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاویدانی