۸۵۰ نفر در جشنواره شعر اشراق شرکت کردند

۸۵۰ نفر در جشنواره شعر اشراق شرکت کردند

قم دبیر جشنواره شعر اشراق ضمن اشاره به رشد دو نیم برابری شرکت کنندگان اظهار داشت: بیشتر از ۸۵۰ شرکت کننده در جشنواره اشراق ثبت اثر کردند که این رشد شرکت کنندگان نشان داده است این جریان بالنده تر شده است.


حجت الاسلام سید محمد شفیعی، دبیر جشنواره شعر اشراق، در نشست خبری اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی شعر حوزه (اشراق) ضمن اشاره به این که هنر زبان عمومی تفاهم بشری است، اظهار داشت: حوزه های علمیه به دلیل این که مرکز اندیشه های دینی و معارفی الهی و خاندان (ع) هستند از این امر مستثنی نیستند و اگر مقرر است اندیشه های دینی را ترویج کنند باید به سراغ هنر بروند.
وی با اشاره به اینکه شعر هنر اول ایرانی ها و فارسی زبانان است، اظهار نمود: جشنواره شعر اشراق با این نگاه شکل گرفته است که حوزویان فعال در عرصه شعر، فعالیت خویش را پر رنگ تر کنند همینطور این جشنواره ویترینی باشد به جهت اینکه آثارشان به مخاطب ادبیات عرضه شود.
وی افزود: فعالیت این دوره از جشنواره اشراق در اسفندماه با تشکیل دبیرخانه شروع شد.
وی ضمن اشاره به رشد دو نیم برابری شرکت کنندگان بیان نمود: بیشتر از ۸۵۰ شرکت کننده ثبت اثر کردند که این رشد شرکت کنندگان نشان داده است این جریان بالنده تر شده است.
دبیر جشنواره شعر اشراق با اشاره به اینکه ۲۰۰ نفر از شرکت کنندگان از بانوان طلبه هستند، اظهار نمود: اختتامیه این جشنواره چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ برگزار می گردد و تلاش شده در برنامه اختتامیه از شعر خوانی برگزیدگان استفاده بیشتری شود.
سید علی نقیب، دبیر اجرائی جشنواره شعر اشراق، هم در این جلسه اظهار داشت: ۲۶۹۳ اثر در این جشنواره ثبت شده است که در بخش شعر کلاسیک ۱۶۸۰ اثر، در بخش شعر نو ۲۰۰ اثر، در بخش شعر کودک حدود ۹۰ اثر، در بخش کتاب ۸۵ اثر، در بخش نوحه و سرود ۱۰۰ اثر، در مبحث ویژه ۱۰۸ اثر و در بخش زبان های غیر فارسی ۲۵۰ اثر به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه اختتامیه این جشنواره در سالن همایش های غدیر برگزار می شود، اظهار نمود: حجت الاسلام والمسلمین واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی بعنوان سخنران و استاد محمدعلی مجاهدی، پدر شعر آیینی، استاد علیرضا غزوه و زکریا اخلاقی بعنوان میهمان در این اختتامیه حضور دارند.
منبع:

1400/11/04
10:45:51
0.0 / 5
307
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
جاویدانی