توسط نشر نیماژ انجام شد؛

چاپ هشت کتاب جدید در زمینه فلسفه

چاپ هشت کتاب جدید در زمینه فلسفه

جاویدانی: هشت کتاب جدید در زمینه فلسفه از مجموعه استخوان های روح توسط نشر نیماژ منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، هشت کتاب «پساحقیقت»، «جستارهایی درباره ی زن»، «چگونه عاشق جهان شویم»، «داستایفسکی در سیبری از هگل می خواند و می گرید»، «روح های بیمار، ذهن های سالم»، «سقراط اکسپرس»، «فرازمینی ها» و «من کیستم؟ و آن وقت، چند نفر؟» در قالب مجموعه استخوان های روح: کتاب های فلسفی نشر نیماژ منتشر و در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع شده اند.
یکی از این هشت کتاب «پساحقیقت» نوشته لی مک اینتایر و ترجمه نگار صابرآرا است. نظریه پساحقیقت به وسیله کسانی که از کم ارزش شدن حقیقت نگران و پشیمان بودند متولد شد. موضوعی که بااینکه آشکارا جانبدارانه به نظر نمی آید، اما دست کم یک دیدگاه را مطرح می کند: این که فاکت ها و حقیقت در فضای سیاسی این روزها به شدت در معرض خطرند.
کتاب «پساحقیقت» در ۱۶۰ صفحه و قیمت ۶۹۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
کتاب دیگر این مجموعه «جستارهایی درباره ی زن» نوشته سوزان سانتاگ و ترجمه آذر جوادزاده است. سوزان سانتاگ در چهار جُستار که بطور جداگانه و مستقل درباره موضوع زن نوشته، نقد خودرا استادانه از جامعه، تاریخ و جایگاهِ- متأثر از قضاوت محیط پیرامون و گاه خودخواسته - زن بیان می کند. چهار جستار درباره زن بجای طرح راهکارهای پیچیده برای زنان، پرسش های ساده ای مطرح می کند و جهان زنان را در راه خیزش برای تغییر و دگرگونی قرار می دهد.
این کتاب در ۱۰۴ صفحه و قیمت ۴۰۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
اما کتاب بعدی «داستایفسکی در سیبری از هگل می خواند و می گرید» نوشته لزلو. اف فولدنی و با ترجمه یاسمن ثانوی است. نور و تاریکی؛ هگل و داستایفسکی؛ عقل و هیولاها؛ خوشبختی و مالیخولیا؛ فاوست و مفیستوفلیس؛ لرد چسترفیلد و هیولای فرانکنشتاین؛ کل و جزء. جستارهای کتاب در امتداد این دوگانگی ها و موارد مشابه نوشته شده اند.
این کتاب در ۲۷۲ صفحه و قیمت ۸۹۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
چهارمین کتاب این مجموعه «چگونه عاشق جهان شویم» نوشته استفان کلاین و با ترجمه آنوشکا عسکری است. استفان کلاین در این کتاب با نثری شاعرانه در ۱۰ فصل کوتاه که هرکدام تمجیدی در وصف یکی از قلمروهای خیره کننده کشفیات است از اشیا و اتفاقات روزمره بعنوان سکوی پرش برای غوطه ور شدن در زیبایی علوم بنیادی استفاده می نماید.
کتاب «چگونه عاشق جهان شویم» در ۲۱۶ صفحه و قیمت ۶۹۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
« سقراط اکسپرس» با عنوان فرعی «در جست وجوی درس های زندگی به کمک فیلسوفان مرده» نوشته اریک واینر و با ترجمه شقایق الکائی یکی دیگر از عناوین جدید استخوان های روح نشر نیماژ است.
در این کتاب نویسنده با کمک بزرگترین متفکران تاریخ در سراسر دنیا، از ثورو گرفته تا سیمون وی، و از نیچه تا سقراط، خواننده را همراه خود با قطار به سفری فلسفی و در عین حال دلپذیر می برد. او هزاران مایل را طی می کند، به خاستگاه فلسفه های بزرگ تاریخ می رود و می کوشد آگاهانه اندیشیدن را به ما بیاموزد.
کتاب «سقراط اکسپرس» ۴۱۶ صفحه دارد و با قیمت پشت جلد ۱۲۰۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
کتاب بعدی مجموعه استخوان های روح «فرازمینی ها» نام دارد که با عنوان فرعی «دانشمندان برجسته ی جهان در جست وجوی حیات فرازمینی» به چاپ رسیده است. این کتاب نوشته جیم الخلیلی است که با ترجمه مریم امیری مبعوث به چاپ رسیده است. تمام مقالات، کتاب ها و آثار دانشمندان و نویسندگان پیشگامی که مبنای نگارش مقالات این کتاب به شمار می آیند، حاکی از این واقعیت است که امروزه در دهه دوم قرن بیست ویکم، ما بتازگی در مرحله شروع ماجراجویی و یافتن پاسخ مهم ترین پرسش ها درباره حیات هستیم: زندگی چیست؟ آیا ما منحصربه فردیم؟ جایگاه ما در جهان هستی کجاست؟
کتاب «فرازمینی ها» ۳۱۲ صفحه دارد و با قیمت پشت جلد ۹۵۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
هفتمین کتابی که در سری جدید استخوان های روح پخش شده، «روح های بیمار، ذهن های سالم» با عنوان فرعی «چگونه ویلیام جیمز می تواند زندگی شما را نجات دهد؟» نوشته جان کاگ و با ترجمه ملیکا خوش نژاد است. جان کاگ در کتاب جدیدش ضمن شرح مواجهه شخصی خودش با فلسفه ویلیام جیمز، خواننده را با مقدمات اندیشه ژرف و روح بخش او آشنا می کند و نشان میدهد که چطور فلسفه ای برای داشتن ذهن های سالم در برخورد با مغاک هستی می تواند انسان ها را در مسیری هدایت کند که به زندگی شاد، سالم، هدفمند و درعین حال ژرف و معنادارشان منتهی شود.
کتاب «روح های بیمار، ذهن های سالم» ۱۹۲ صفحه دارد و با قیمت پشت جلد ۵۹۰۰۰ تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب قرار گرفته است.
و در نهایت کتاب «من کیستم؟ و آن وقت، چند نفر؟» با عنوان فرعی «سفری به درون ذهن» نوشته ریشارد داوید پرشت و با ترجمه فاطمه تناسان است. در این کتاب فلسفه با کمک علوم اعصاب، روان شناسی و علوم رفتاری می کوشد به پرسش هایی پاسخ گوید که از نظر ایمانوئل کانت مسائل عمده پیش روی بشر است. پرشت ما را در سفری هیجان انگیز به تاریخ فلسفه و درون مغز انسان همراهی می کند و درباره پیچیدگی های هویت انسان و چگونگی ارتباطش با جهان هستی، عدالت، شادی، عشق و معنای زندگی بحث می کند.
این کتاب ۴۰۸ صفحه دارد و با قیمت ۱۲۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/11/11
13:07:59
0.0 / 5
315
تگهای خبر: زندگی , زیبایی , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی