در شورای سیاستگذاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی مطرح شد؛

تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج و معارف دوده

تاکید بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای ترویج و معارف دوده

در جلسه شورای سیاست گذاری نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی و توسعه مشارکت سکوهای پرمخاطب برای ترویج فرهنگ و معارف خاندان علیهم السلام تاکید گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، حجت الاسلام دکتر حامد حاجی ملامیرزایی در جلسه شورای سیاست گذاری نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی که در بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام برگزار شد، اظهار داشت: باتوجه به تاثیرگذاری بسیار بالای فضای مجازی در جامعه، برای تحقق اهداف فرهنگی باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده نمائیم.
وی با اشاره به رویکرد جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباب فضای مجازی اضافه کرد: تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر استفاده از این فضا و توسعه مشارکت سکوهای پرمخاطب برای توسعه فرهنگ ایرانی- اسلامی است.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی با اشاره به لزوم تقویت تولید محتوا توسط مردم اشاره کرد: باید به سمتی برویم که زیرساخت های لازم به شکلی فراهم گردد که شاهد تولید محتوای دینی توسط مردم باشیم و نهضت شبکه سازی مردمی در عرصه تولید و نشر محتوای دینی بطور کامل محقق شود.
ملامیرزایی با اشاره به برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اضافه کرد: تولید محتوای فاخر دینی مزیت مهمی است که باید بوسیله پشتیبانی از بخش خصوصی مد نظر قرار گیرد. تحول در تولید و نشر محتوای رضوی در فضای مجازی باید با کمک سکوهای پرمخاطب و همین طور اپلیکیشن رضوان بعنوان درگاه مردمی آستان قدس رضوی محقق شود. فضای مجازی محدودیتی برای برگزاری رویدادها و جشنواره ها ندارد و باید بصورت مستمر از این ظرفیت استفاده نمائیم و فرهنگ رضوی را در جامعه گسترش دهیم.
وی، با اشاره به آموزه های ائمه اطهار علیهم الاسلام و امام هشتم مقابل الاسلام اظهار داشت: معرفی این آموزه ها به مردم می تواند خیلی از مشکلات را حل کند.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی به حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اشاره نمود و اضافه کرد: ما تمام تلاشمان را به کار خواهیم گرفت تا محتوای دینی بصورت حداکثری در فضای مجازی در دسترس عموم مردم قرار گیرد.
ملامیرزایی با اشاره به ارادت عموم مردم به امام هشتم (ع) در قالب نامه هایی به امام رضا مقابل السلام در جشنواره دلنوشته ای به امام رضا (ع) اظهار داشت: می توان همه این نامه ها را با بهره گیری از هوش مصنوعی بررسی و برمبنای نکاتی که مردم نوشته اند برای تولید محتوا برنامه ریزی نمود.
در ادامه، محمودرضا برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام نیز با اشاره به برگزاری جشنواره های امام رضا مقابل السلام در استانهای مختلف کشور اشاره کرد: ثبت نام و دریافت آثار از شرکت کنندگان جشنواره های رضوی بصورت الکترونیک و بوسیله پرتال بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام انجام می شود.
وی با اشاره به راه اندازی بانک جامع اطلاعات رضوی توسط بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام اظهار داشت: این بانک در مرحله ورود اطلاعات بوده و می تواند مرجع مهمی برای علاقمندان به آثار فرهنگی هنری پژوهشی در رابطه با امام رضا مقابل السلام باشد.
وی با تاکید بر استفاده از فضای مجازی در نشر معارف رضوی اشاره کرد: این بنیاد از ۲سال گذشته برنامه ریزی هایی را برای حضور موثر در شبکه های اجتماعی انجام داده و امروز با داشتن چندین صفحه عمومی و تخصصی در فضای مجازی، محتوای رضوی تولیدی و آثار جشنواره ها را از این مسیر در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
سپس فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان همین طور در جلسه شورای سیاست گذاری نهمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی اظهار داشت: جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی با همکاری مشترک این اداره کل، بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام و مرکز توسعه فرهنگ در فضای مجازی درحال برگزاری است.
وی اضافه کرد: علاقه مندان می توانند تا سی ام بهمن طبق فراخوان انتشار یافته آثار خودرا جهت شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال نمایند.
سیدجلال فیاضی مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا مقابل السلام نیز در این جلسه به معرفی اقدامات این بنیاد در فضای مجازی پرداخت.
در ادامه این جلسه محمدصادق افراسیابی معاون امور محتوایی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نیز با اعلان اینکه جشنواره و پویشی موفق است که بتواند کاربران سکوهای پرمخاطب را درگیر موضوعات مد نظر خود کند اظهار داشت: این کار بوسیله ثبت نام همه آثار دارای هشتگ های تعیین شده در جشنواره قابل انجام است.


منبع:

1400/11/29
12:26:48
0.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاویدانی