فردا در فرهنگسرای اندیشه؛

نشست ادبیات مقاومت راه های رفته و نرفته

نشست ادبیات مقاومت راه های رفته و نرفته

جاویدانی: برنامه جدید نشست های داستان و آرمان با عنوان ادبیات مقاومت؛ راه های رفته و نرفته فردا سه شنبه 3 خرداد در فرهنگسرای اندیشه انجام می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، سلسله نشست های تخصصی ادبی با محوریت جریان شناسی داستان های بلند انقلاب اسلامی است با عنوان «داستان و آرمان» توسط فرهنگسرای اندیشه بصورت ماهانه انجام می شود.
در این جلسات، اهالی قلم و اندیشه درباره مهم ترین موضوعات و چالش های پیشرو در ادبیات کشور بحث و بررسی نموده و افق پیشرو در این حوزه را بازتعریف می کنند.
برنامه جدید این جلسه ها، با موضوع «ادبیات مقاومت؛ راه های رفته و نرفته» در فرهنگسرای اندیشه انجام می شود. در این جلسه، یوسف قوجق و کامران پارسی نژاد از نویسندگان شاخص و چهره های نام آشنای ادبیات کشور حضور داشته و درباره ادبیات مقاومت گفت و گو می کنند.
«ادبیات مقاومت» یکی از ژانرهای مهم در ادبیات ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بشمار می رود که در دوره های مختلف فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده و آثار متنوعی دراین زمینه تولید شده است. اهمیت این ژانر ادبیاتی در پیوند عمیق آن با ادبیات داستانی دفاع مقدس است که سبب شده مخاطبین زیادی این بخش را دنبال کنند. تبیین بایسته های این ژانر و توجه به نقاط ضعف و قوت تئوریک این بخش، مهم ترین محور تازه ترین نشست داستان و آرمان است که در فرهنگسرای اندیشه انجام می شود.
از جمله دیگر مطالب موردبحث در این نشست می توان به درونمایه های اصلی و فرعی ادبیات مقاومت، مختصات فکری و جغرافیای ادبیات مقاومت، پیوند آن با ادبیات دفاع مقدس، آثار شاخص این عرصه در ایران و جهان، جایگاه ادبیات مقاومت در ادبیات انقلاب اسلامی و … اشاره نمود.
این نشست سوم خرداد همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت از ساعت ۱۶ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می گردد و حضور برای عموم علاقه مندان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی بلامانع است.


منبع:

1401/03/02
11:55:02
0.0 / 5
215
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی