زحمتكش زنجانی مطرح كرد؛

انگیزه نوشتن رومی روم از ماهیت وحدت بخش اربعین سرچشمه گرفت

انگیزه نوشتن رومی روم از ماهیت وحدت بخش اربعین سرچشمه گرفت

به گزارش جاویدانی، نویسنده کتاب رومی روم گفت انگیزه نوشتن این کتاب از ماهیت وحدت بخش اربعین نشأت می گیرد. جنگ هشت ساله را پشت سر گذاشته ایم و باری دیگر دو ملت در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، حسین زحمتکش زنجانی نویسنده کتاب «رومی روم» در رابطه با این کتاب اظهار داشت: «رومی روم» رمانی در بستر حال و هوای اربعین است که داستان دو رزمنده ایرانی و عراقی را در زمان دفاع مقدس روایت می کند. این دو رزمنده طی یک حادثه عجیب با یکدیگر رو به رو شده و پس از گذشت ۳۰ سال، بار دیگر یکدیگر را در پیاده روی اربعین، اما این دفعه در جایگاه میهمان و میزبان ملاقات می کنند.
وی اضافه کرد: این کتاب در عین این که در بستری از حقیقت نوشته شده، از عنصر تخیل هم در نگارش آن کمک گرفته شده است. انگیزه نوشتن این کتاب از ماهیت وحدت بخش اربعین نشأت می گیرد. حالا ما جنگ هشت ساله را که منشأ آن یک دیکتاتور به تمام معنا بود پشت سر گذاشته ایم و باری دیگر دو ملت به پشتوانه امام حسین (ع) در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
این نویسنده در مورد کتاب «عصر بخیر آقای نویسنده» خود اظهار داشت: در این کتاب به شخصیت رضا پهلوی، پسر دوم پهلوی دوم پرداخته ام. این شخص در سکوت کامل و بایکوت مطلق خبری دار فانی را وداع گفت و برخلاف دیگر اعضای خانواده پهلوی، مورد توجه رسانه ها نبود. با نگاهی به زندگی وی میتوان فهمید که شخصی تحصیل کرده بود و به نسبت دیگر اعضای خانواده چهره معقولی تری داشت. همواره در مورد مرگ وی این ابهام وجود دارد که آیا واقعاً این شخص مبادرت به خودکشی کرده، یا قتل صورت گرفته است؟ که در این حوزه، اغلب شواهد حاکی از عدم خودکشی اوست. در این کتاب هیچ یک از مفاهیمی که به آن اشاره می شود، خالی از بار سیاسی و تاریخی نیست. در این کتاب با طرح سوال های متفاوت ذهن خواننده درگیر می شود.
زنجانی در انتها اظهار داشت: شاید این سوال برای افراد ایجاد شود که چرا زادگاه شخصیت اصلی جزیره بوموسی قرار داده شده است؟ این به خلق و خوی استعمارستیزی ما برمی گردد. انگلستان سبب و بانی تغییر هویت فرهنگی در جزیره بومسی بود که حتی اسم آنرا «ابوموسی» خواندند. بنابراین در این کتاب به این پرداختیم که چگونه این تغییر هویت ها به دست حکومت های استعمارگر در کشور ما شکل گرفته است.

1402/06/20
12:14:38
0.0 / 5
339
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی