با حضور رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها صورت گرفت

تقدیر از ۱۱۴ برگزیده نهایی جشنواره قرآن و عترت

تقدیر از ۱۱۴ برگزیده نهایی جشنواره قرآن و عترت

جاویدانی: در اختتامیه سی و سومین جشنواره قرآن و عترت از ۱۱۴ برگزیده نهایی این جشنواره تقدیر به عمل آمد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، اختتامیه سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه های سراسر كشور امروز با حضور دكتر حجت الاسلام و المسلمین رستمیان، رئیس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ها و حجت الاسلام محمدی رئیس سازمان قرآن و عترت وزارت ارشاد در تالار دكتر رحیمی زاد دانشكده علوم دانشگاه فردوسی مشهد شروع به كار كرد.

در این جشنواره تمامی دانشجویان كشور از وزارتخانه های بهداشت، علوم، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه ها حضور پیدا كردند و این جشنواره از دانشگاه ها شروع شد و بعد از برگزاری در سطح منطقه، برگزیدگان آن در دانشگاه های زیرمجموعه دو وزارتخانه علوم و بهداشت و همینطور دانشگاه آزاد به صورت جداگانه در سطح ملی به رقابت پرداختند.
ترویج آموزه های قرآنی بعنوان عنصر كلیدی سی و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان و دانشگاهیان كشور در نظر گرفته شده است و در این جشنواره تلاش شد مفاهیم قرآنی در تمام زیرمجموعه های دانشگاهی درونی شده و علاوه بر آن در رفتار و سبك زندگی نسل جوان هم مورد استفاده قرار بگیرد.
همینطور تعداد شركت كنندگان این جشنواره از مرحله دانشگاهی تابحال ۳۵۰ هزار نفر بود كه از این تعداد ۶۴۰ نفر برگزیده به مرحله ملی وزارتخانه های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد رسیدند كه در سطوح مختلف به مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت راه پیدا كردند.
این جشنواره در ۶ بخش پژوهشی، فناوری، ادبی، هنری، آوایی و معارفی برگزار گردید كه در نهایت ۱۱۴ نفر بعنوان برگزیده نهایی معرفی گشتند. افرادی كه در بخش قرائت، تحقیق و حفظ كل قرآن حائز رتبه های برتر در جشنواره ملی قرآن و عترت شوند، به بخش بین المللی كه هر دو سال یك بار برگزار می شود، راه پیدا خواهند كرد.
5.0 / 5
4403
1397/08/28
13:14:08
تگهای خبر: جشنواره , دانشگاه , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی