سید مهدی شجاعی مطرح كرد:

لطفا مسئولان برای ابوالفضل زرویی پیام تسلیت ندهند

لطفا مسئولان برای ابوالفضل زرویی پیام تسلیت ندهند

به گزارش جاویدانی سید مهدی شجاعی در پیامی نوشت در رحلت مظلومانه این شخصیت بی بدیل عرصه ادب، همه مدیران و مسئولان عالی و دانی مسئول اند و باید در هر دو جهان پاسخگوی بی توجهی و سهل انگاری و بیرحمی خود باشند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به دنبال درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد شاعر و طنزپرداز معاصر، سید مهدی شجاعی نویسنده و مدیر انتشارات كتاب نیستان یادداشتی را منتشر نمود. متن این یادداشت كه برای انتشار در اختیار مهر قرار گرفته است به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلا.
لِیَجزِیَ اللَّهُ الصّادِقینَ بِصِدقِهِم وَیُعَذِّبَ المُنافِقینَ إِن شاءَ أَو یَتوبَ عَلَیهِم ۚ إِنَّ اللَّهَ كانَ غَفورًا رَحیما.
خبر درگذشت برادرم ابوالفضل زرویی نصرآباد، خبری دهشتناك و تكان دهنده بود.
مردم ایران، به خصوص اصحاب فرهنگ و ادب و هنر و به خصوص اهالی خطه طنز شخصیتی شریف، وارسته، فاضل، آزاده، مهربان، جوانمرد، اهل درد و ادیب و هنرمند را از دست دادند كه داغ فقدانش تا ابد بر دلها خواهد ماند.
وسعت جای خالیش چنان بیكرانه و نامحدود است كه هیچ چیز و هیچ كس، آنرا پر نمی كند.
ابوالفضل زرویی نه تنها شخصیتی بی بدیل در ادبیات طنز معاصر بود كه در تاریخ طنز ایران مثل و نظیر نداشت.
اگرچه مرگ حق است و سرنوشت محتوم و مختوم همه ما. اما داغ سنگین تری كه سفر ناگهانی این بزرگمرد عرصه ادب، بر دل ما گذاشت، مرگ مظلومانه و غریبانهاش بود.
رحلت غریبانه ابوالفضل زرویی نشان داد كه عرصه فرهنگ و ادب و هنر در كشور ما بی صاحبترین است و هیچ قوه تمیز و تشخیصی كه لعل و گوهر را از خزف بازشناسد و قدر بداند در هیچ سطحی از مدیران و مسئولان وجود ندارد.
رحلت غریبانه ابوالفضل زروئی نشان داد كه در كشور ما هیچ مقام مسئولی دلش برای فرهنگ و ادب نمی تپد و سیاستگذاران و مدیران كلان در عرصه فرهنگ و هنر، از كمترین دغدغه ای برای اهالی این خطه برخوردار نیستند.
در رحلت مظلومانه این شخصیت بی بدیل عرصه ادب، همه مدیران و مسئولان عالی و دانی مسئول اند و باید در هر دو جهان پاسخگوی بی توجهی و سهلانگاری و بیرحمی خود باشند.
در این واقعه مؤلمه و مصیبت جانسوز هیچ كدام حق ندارند ابراز تاثر و تاسف كنند و پیام تسلیت بدهند و برای خود كسب آبرو كنند. كسانی كه از وضعیت و شرایط این عزیز خبر داشتند و هیچ كدام هیچ قدمی برنداشتند. همان بهتر كه ما را با غم خود رها كنند و به كار و بار خود بپردازند.
این مصیبت طاقت سوز را به یكایك عزیزان ادیب و طنزپرداز تسلیت عرض می كنم و برایشان از خداوند صبر و سلامتی می طلبم. بویژه عزیزانی كه ابوالفضل را از نزدیك می شناختند و با او رفاقت داشتند. عزیزانی كه نمی دانند در كدام مصیبت بگریند. مصیبت از دست دادن رفیقی شفیق و با معرفت، مصیبت فقدان ادیب و طنزپردازی بی بدیل یا مصیبت بی پناهی اصحاب فرهنگ و هنر.
خداوند متعال، ابوالفضل زرویی را با موالیانش بویژه حضرت ابوفاضل قمر بنی هاشم محشور فرماید و غریق رحمت و غفران بی انتهایش گرداند.

1397/09/11
14:59:59
5.0 / 5
4045
تگهای خبر: فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاویدانی