میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته؛

از برگزاری نمایشگاه فیتور تا كشف دو خمره تاریخی

از برگزاری نمایشگاه فیتور تا كشف دو خمره تاریخی

جاویدانی: كشف دو خمره بزرگ در شهرری، پیشنهاد تغییر نام خیابان ویلا، ایرادهای اساسی به نمایشگاه بین المللی گردشگری همچون خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، در این هفته نشست مربوط به دوازدهمین دوره نمایشگاه گردشگری تهران و صنایع وابسته كه مقرر است از بیست و سوم تا بیست و ششم بهمن ماه در تهران برگزار شود، برپا شد.
در این برنامه، ایرادهای اساسی نمایشگاه در یازده دوره قبلی توسط مدیركل بازاریابی و تبلیغات گردشگری اعلام گردید.
محمد ابراهیم لاریجانی اظهار داشت: فروش بهاره در نمایشگاه تخصصی گردشگری، صدای زیاد موسیقی اقوام در فضای سرپوشیده، عدم توجه به استان های كمتر شناخته شده، نبود برنامه های جانبی مانند همایش ها همچون ایرادات وارده به این نمایشگاه بود كه امسال درصدد هستیم تا آنها را رفع نماییم.
در این هفته همین طور با هدف حفاظت و ارتقای سایت های میراث جهانی، كمپین داوطلبان میراث جهانی از همه نهادها و موسسه های علاقه مند دعوت به همكاری كرد. در این برنامه داوطلبان برای پایبندی بیشتر نهادها، طی یك فرآیند چرخه ای دو ساله به این كمپین می پیوندند. آنها تا نیمه شب سیزدهم ژانویه به وقت پاریس فرصت دارند برای ثبت پروژه پیشنهادی خود اقدام نمایند.
در این هفته همین طور سازمان میراث فرهنگی مراسم تكریم از ۴ معاون بازنشسته این سازمان را برگزار كرد. سید محمد بهشتی كه ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی را بر عهده داشت در این برنامه اظهار داشت: ۴۰ سال است كه در این سازمان حضور داشته ام. اثر این خدمت ها آن بوده كه این دفعه به «بازنشستگان به تقصیر» تبدیل گشته ایم و این بازنشستگی یك جرم محسوب شد.
وی اظهار داشت: امیدوارم زمانی كه شما هم بازنشسته شدید اتفاقات خوبی بیفتد. این سازمان حافظه قوی دارد.
در این برنامه علاوه بر سید محمد بهشتی از حسین تاجیك، جلیل گلشن و احمد دانیالی تجلیل به عمل آمد.
همچنین خیاطیان، معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: ۲۵ درصد از مقامات سازمان میراث فرهنگی بازنشسته هستند.
در این هفته همین طور دوباره پیشنهاد نامگذاری خیابان استاد نجات الهی به گذر صنایع دستی در نشست بین شهردار منطقه ۶ و معاون صنایع دستی داده شد. این پیشنهاد تقریباً هر سال داده می شود ولی هیچ وقت اجرایی نشده است. حالا كانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران با همكاری بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری در حال برنامه ریزی برای برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا كه در اواخر دی ماه برپا می شود، هستند. بدین منظور نشستی با تورگردانان و فعالان گردشگری در این زمینه برگزار كردند.
از شهرستان ری باز خبر رسید كه دو خمره بزرگ در ساختمانی در محدوده مركزی شهر ری كشف شده است. مسئولان میراث فرهنگی تهران در حال بررسی كاركرد این خمره هستند. برخی گفته بودند كه این خمره ها محل ذخیره آب یا آذوقه بوده اند. برخی هم در فضای مجازی گفتند این دو خمره مملو از سكه بوده است كه البته توسط مسئولین مربوطه رد شد.

1397/10/21
21:59:01
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: فرهنگ , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
جاویدانی