دبیر جشن راهنمایان گردشگری:

كاری نماییم تور لیدر دلقك نداشته باشیم

كاری نماییم تور لیدر دلقك نداشته باشیم

جاویدانی: دبیر جشن راهنمایان گردشگری اظهار داشت: انتظار مان از سازمان میراث فرهنگی این است كه حداقل اجازه ندهد تور لیدر دلقك داشته باشیم.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، مراسم روز جهانی راهنمایان گردشگری توسط جامعه راهنمایان كشور در باغ موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است.
در این برنامه علی رجبی دبیر این مراسم، اظهار داشت: حداقل مدرك راهنمایان گردشگری كارشناسی است. اگر به اجرای تورهای باكیفیت توجه گردد، شاهد اجرای تور یك روزه با دلقك ترین تورلیدرها نخواهیم بود. حداقل خواسته ما این است كه اگر سازمان میراث فرهنگی وزارتخانه شود، اجازه ندهد تور بدون راهنما در ایران تردد كند و یا از راهنماهای بدون كارت استفاده گردد.
در ادامه این برنامه، علی اصغر جعفری رئیس موزه انقلاب و دفاع مقدس اظهار داشت: به اهمیت راهنمایان زمانی می توان پی برد كه به خود صنعت گردشگری اهمیت دهیم. گردشگری یكی از ظرفیت های خدادادی است كه خداوند در اختیار بشر قرار داده است و این میل را در درون هر انسانی قرار داده تا از ظرفیت ها و فرصت های موجود استفاده نماید.
جعفری بیان كرد: گردشگری شبیه به زنبور عسل است، زنبور روی هر گلی می نشیند و شهد خوش طعمی را تحویل می دهد. گردشگری را باید پاس داشت، چون ایجاد نشاط می كند.
وی اظهار داشت: راهنمایان گردشگری از تعریفی كه داده شده، كارشان جامع تر است،
وی در ادامه بیان كرد: شما در واقع نمایندگان مردم هستید، آن هم در مواجهه با میهمانان خارجی؛ پس هر یك از شما راهنمایان، سفیر ایرانی ها هستید، به جهت اینكه نوع گفتمان را برقرار می كنید، بدین سبب می توانید تراز میهمانان ما را در دنیا هم بالا ببرید.
رئیس باغ موزه دفاع مقدس بیان كرد: این مجموعه بزرگ مدرن ترین موزه غرب آسیا است اینجا هنر ایرانی با تكنولوژی آمیخته شده است، این ظرفیت و موزه می تواند به درستی معرفی شود تا وقتی گردشگران به ایران می آیند آنجا را بعنوان یكی از موزه هایی كه باید ببینند، انتخاب كنند.

5.0 / 5
4326
1397/12/03
12:48:54
تگهای خبر: فرهنگ , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
جاویدانی