معاون سازمان تبلیغات اسلامی:

بسنده كردن به كار فرهنگی تنها در ساعت اداری فاجعه است

بسنده كردن به كار فرهنگی تنها در ساعت اداری فاجعه است

به گزارش جاویدانی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید فعالیت شبانه روزی داشت چراكه فرهنگ نیاز به این امر دارد و فعالیت مدیران در حوزه فرهنگ به صورت اداری و بسته به ساعات كاری فاجعه است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، شانزدهمین نشست سراسری مدیران حراست سازمان تبلیغات اسلامی و اجتماع وابسته در سالن جلسات باغستان قزوین در حال برگزاری است.
حجت الاسلام روح الله حریزاوی معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی، در این جلسه با اشاره به اینكه طرح راهبردی تبلیغات توسط حجت الاسلام قمی تدوین شده و به مقام معظم رهبری عرضه خواهد شد، اظهار داشت: ما به دنبال تحول در مجموعه تبلیغات اسلامی هستیم و می خواهیم این قطار به سمت تحول در حركت باشد.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی را می توان یكی از هوشمندترین بخش های برنامه ریز دانست كه این سخن بر مبنای تجربیات سال های سال است.

این فعال فرهنگی مانیفست انقلاب اسلامی را پایه گذاری شده بر اساس حق و عدالت دانست و اضافه كرد: نفوذی های در اسلام تعریف دیگری به ما عرضه كرده اند این در شرایطی است كه مبانی اسلام ناب، فطری است.

وی خطاب به دست اندركاران حوزه حراست افزود: جدیدترین دست آورده ای حوزه حراست را باید شناخت چراكه جنگ دشمن تغییر رویه داده است و نمی توان با روش های قدیمی به مقابله با ابزارهای نوین جنگ دشمن رفت و برای مقابله با جنگ نرم دشمن باید فعالیت شبانه روزی داشت چراكه فرهنگ نیاز به این امر دارد و فعالیت مدیران در حوزه فرهنگ به صورت اداری و بسته به ساعات كاری فاجعه است.پیاده كردن مبانی حراست در دوره جدید به معنای حراست از افكار و اندیشه است كه به شدت سخت و پیچیده است.

معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه نفوذ نرم یعنی پیاده نشدن اسلام ناب در جامعه، خاطرنشان كرد: اگر اسلام ناب در كشور اجرا شود مردم پای انقلاب اسلامی خواهند ایستاد. تمدن سازی اسلامی بالاترین شكوه اسلام ناب است كه در آن انسان های دارای آرمان تمدنی پرورش خواهند یافت.

وی بر اهمیت جایگاه علوم انسانی تاكید و بیان كرد: در شروع گام دوم انقلاب شاهد صدمه در علوم انسانی هستیم كه نیاز است این حوزه را مورد توجه جدی تری قرار دهیم.

معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی اعلام نمود: مأموریتی كه در سازمان تبلیغات اسلامی در مبحث تحول سازمان مورد توجه قرار خواهد گرفت بر شاه كلید «تقویت اراده جمعی برای یك مبارزه تمدنی» استوار خواهد بود.
حریزاوی تاكید كرد: اگر خواستار این هستیم كه سازمان تبلیغات پاتوق رفت وآمد جوانان شود باید سازوكار آن ایجاد شود و با تكریم ارباب رجوع و تشویق به این حضور، زمینه این تحول ایجاد خواهد شد. همینطور اگر تا پیش ازاین هنرمندان به سراغ ما می آمدند اگر نیاز شد ازاین پس ما به دنبال هنرمندان رفته و زمینه فعالیت آنها را در سازمان تبلیغات ایجاد نماییم. باید كاری نماییم كه نخبگان فرهنگی پایشان به سازمان تبلیغات بیشتر از گذشته باز شود بنابراین می توان در این راستا هیئت اندیشه ورز را در هر استانی شناسایی كرد و تشكیل داد.

وی بیان كرد: مردم سالاری شب انتخاباتی، مردم سالاری سیاسی است كه با تعریف اسلام از مردم سالاری مغایر است چراكه باید نقش مردم در حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و امثال آن پررنگ باشد. در حوزه مردم سالاری اقتصادی هم باید یكی از نگرانی های ما تحریم داخلی باشد، همینطور در حوزه حراست هم باید در جهت مردم سالاری امنیتی خویش را هماهنگ كرد.

معاون پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینكه در دانش حكمرانی هر حكومتی ۴ سطح دارد، اعلام نمود: سطح عالی شامل رهبری و لیدر جامعه با مأموریت هدایت، لایه دوم لایه حاكمیت با مأموریت تنظیم گری، لایه سوم دولت با مأموریت تسهیل گری و لایه چهارم مردم هستند كه تصدی گری می كنند.

حریزاوی در انتها تصریح كرد: سازمان تبلیغات دستگاه در لایه حاكمیت است كه بعنوان دستگاهی تسهیل گر مطرح بود اما نیاز است به سمت راهبرد تنظیم گری حركت نماید.5.0 / 5
4462
1397/12/09
16:08:42
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی