مدیرمسئول انجمن ناشران دانشگاهی مطرح كرد؛

تبلیغات بزرگ برای برخی كتاب ها تخلف نیست

تبلیغات بزرگ برای برخی كتاب ها تخلف نیست

جاویدانی: عباس حسینی نیك اظهار داشت: تبلیغات بزرگ برای برخی كتابها تخلف نیست. اما شایسته نیست كه جوانان ما شعرا و نویسندگان باسواد را نشناسند و فرد بی سواد و ناموفق و در عین حال سلبریتی را الگو قرار دهند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، برنامه بامداد و گفتگو با مبحث بزرگنمایی و تبلیغات بزرگ برای برخی كتاب ها در نمایشگاه كتاب در ارتباط تلفنی با عباس حسینی نیك مدیرمسئول انجمن ناشران دانشگاهی و نیكنام حسینی پور مدیرعامل خانه كتاب از آنتن رادیو گفتگو پخش گردید.
حسینی پور در این برنامه اظهار داشت: جامعه ایرانی یك جامعه متكثر فرهنگی و با ذائقه های متفاوت می باشد و نمی توان گفت همه جامعه نخبگانی است و فقط باید كتاب های این حوزه مطالعه شود. مهم این است كه كتاب ها در مسیری پالایش شوند و نهادها و انجمن هایی، كتاب ها را نقد كنند تا جامعه كتاب های خوب را بهتر بشناسد. با این حجم از تولید محتوا در ایران چاره ای جز این كار نداریم اما در عین حال باید بحث نقد و معرفی را هم انجام دهیم تا مردم كتاب های اثربخش را تشخیص دهند.
وی اضافه كرد: افراد در فضای مجازی دل نوشته های خویش را به كتاب تبدیل می كنند و به علت سلبریتی بودن آنها یك صف طولانی هم برایشان تشكیل می شود. ازاین رو ضروری می باشد نهادهایی سیر مطالعاتی را به مردم معرفی كنند كه البته بخشی از این سیر مطالعاتی در جشنواره های كتاب بخش خصوصی و دولتی انجام می شود.
مدیرعامل خانه كتاب با اشاره به اینكه بیشتر از ۵۰۰ كتاب در جشنواره های سال ۱۳۹۷ برگزیده شده اند، اظهار داشت: بخشی از این كتاب ها در حوزه عمومی و بخشی هم نخبگانی است و لازم است كه اصحاب رسانه روی این مباحث كار كنند تا جامعه آگاه تر شود.
در ادامه این برنامه، حسینی نیك اظهار داشت: فرهنگ شامل مجموعه ای از گفتارها و كردارهاست. حقیقت آن چیزی است كه ما بایدهای آنرا استدلال می نماییم اما واقعیت، با هست ها و نیست ها همراه می باشد. این روش ادبیات عامه، واقعیت فرهنگی در جامعه است و نمی توان گفت نباید برای برخی كتاب ها بزرگنمایی و تبلیغات بزرگ صورت گیرد. قدیم الایام هم این فرهنگ عامه وجود داشت و برخی نویسندگان و شعرای برجسته، لغت گویی و هجوگویی داشتند؛ حتی آثار خویش را بدون نام و یا با نام مستعار منتشر می كردند.
مدیر مسئول انجمن ناشران دانشگاهی با اشاره به اینكه بزرگنمایی و تبلیغات بزرگ برای برخی كتاب ها تخلف نیست اظهار داشت: اقبال جامعه از افرادی با ظرفیت های فرهنگی و علمی پایین یك واقعیت است اما شایسته جامعه نیست كه جوانان ما شعرا و نویسندگان باسواد را نشناسند و فرد بی سواد و ناموفق و در عین حال سلبریتی را الگو قرار دهند بنابراین مسئولان و مدیران فرهنگی باید به این موضوعات حساس باشند و اقدام نمایند.


منبع:

1398/04/17
15:01:27
5.0 / 5
4277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاویدانی