آیت الله اعرافی:

ایران متحد بر ارزش های عقلانی و اخلاقی و همواره پیروز است

ایران متحد بر ارزش های عقلانی و اخلاقی و همواره پیروز است

جاویدانی: مدیر حوزه های علمیه سراسر كشور اظهار داشت: در قرن های اخیر شاهد تحریم هایی از طرف دشمنان هستیم. آنها با ابزار تحریم می خواهند محدودیت هایی را ایجاد كنند. تحریم های آمریكا در تمامی سطوح وجود دارد اما در این زنجیره تحریم ایران خاصیت هایی دارد كه برخلاف صلح و حقوق بشر است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، آیت الله اعرافی امروز (دوشنبه، 31 تیرماه) در همایش «تحریم در تقابل با صلح جهانی از نگاه ادیان» كه با حضور نخبگان ادیان و مذاهب، رحمانی فضلی –وزیر كشور و اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در حسینیه الزهرا (س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، اظهار نمود: ما معتقدیم كه رنگین كمان ادیان و مذاهب برمبنای یك اصول مشترك در حوزه های فلسفی، حقوقی، ارزشی و فقهی می تواند جبهه مشتركی در جهان داشته باشد. ما معتقد به یك اصل پیشین پیش از دین هستیم و آنرا بعنوان مستقلات تولید و مفاهیم فلسفه و عقل می پذیریم و آن منطق نسبت گرایی است.
وی اظهار داشت: ما از حقانیت اسلام دفاع می نماییم و از منطق آن سخن می گوییم اما نسبی گرایی مطلق، منطق فلسفی درستی ندارد و نسبیت گرایی یك دفعه برمبنای پست مدرنیسم همه چیز تفسیر می شود و دراین نگاه گفت و گو یك تعارف برای مسائل زودگذر است. اگر گفت و گو بر طبق اعتقاد به مشتركات عقلی، فلسفی و انسانی باشد منطق آن استوارتر است. نظامات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تابع خرده فرهنگ های مختلف نیست بلكه این موارد یك آبشخور فرهنگی مشترك دارند.
مدیر حوزه های علمیه كشور اظهار داشت: در فلسفه مشترك انسان دارای نظام حقوقی، فقهی، اخلاقی و ارزشی است. البته بشر هنوز گام های زیادی دارد تا بتواند به گفت وگوی عمیق و فلسفی پی ببرد. ما یك گفت وگوی دینی داریم كه ادیان آسمانی و الهی دارای كلام، فلسفه، حقوق و اخلاق مشترك هستند. هدف از برگزاری این همایش این است كه سه سطح انسانی، دینی و مذهبی مورد بررسی قرار بگیرد. معتقدیم این رنگین كمان دینی كه در ایران وجود دارد ناشی از این امر است كه دین به نژاد و قوم و زبان محدود نمی گردد. در قرن اخیر تحریم هایی از طرف دشمنان صورت گرفته است. آنها با ابزار تحریم به ظلم و ایجاد محدودیت برای مستضعفان می پردازند. تحریم آمریكایی ها در تمام سطوح بین المللی وجود دارد. آمریكا به غارت گری خود ادامه می دهد و در این زنجیره تحریم ایران خاصیت هایی دارد كه خلاف صلح و حقوق بشر است.
آیت الله اعرافی تاكید كرد: ترامپ با ادبیات سخیف خود بیان می كند كه این تحریم ها بر ضد ملت ایران است و نیازهای اساسی ملت را هدف قرار داده است آن هم در شرایطی كه خودشان تعهد را امضا كردند و جوهرش خشك نشده بر خلاف تعهد خود عمل كردند.
ایشان سپس با اشاره به شخصیت و جایگاه مقام معظم رهبری اظهار داشت: رهبر انقلاب در پیشبرد اهداف نظام و سیاست های كلان كشور جایگاه ویژه ای دارد. همچون خاصیت های خاص ایشان احاطه بر حوزه های علمی، هنری، فلسفی و فقهی است. یك نگاه بلند و راهبردی دارند و بر حوادث درونی و بیرونی جهان احاطه دارند. رهبر انقلاب تجسم معنویت، اخلاق، عواطف و زهد هستند و همواره با صلابت و اقتدار عمل می كنند و دایره نفوذ ایشان در سطح حوزه های فرهنگی و علمی توصیف ناپذیر است.
وی اظهار داشت: مقابله با مقام معظم رهبری و ملت ایران از طرف دشمنان نابخردانه است و ایران متحد با تاكید بر ارزش های عقلانی و اخلاقی و همواره پیروز است. ما ملت ایران نمی گذاریم كه باردیگر استعمارگران برگردند و با رنگین كمان ادیان شاهد پیروزی مردم ایران خواهیم بود. دژهای كشور ما نفوذناپذیر است و بدانند كه تحریم ها در ایران هیچ گاه اثری نخواهد داشت.1398/05/01
17:33:25
5.0 / 5
3972
تگهای خبر: دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
جاویدانی