انتقاد آیت الله استادی از صداوسیما

انتقاد آیت الله استادی از صداوسیما

به گزارش جاویدانی آیت الله استادی عنوان كرد: هرچه بگوییم دفتر تبلیغات و سپاه و نیروی انتظامی و سایرین كار می كنند تمام این كارها یك صدم كارهای صداوسیما هم نمی شود؛ مردم دو سه ساعت در روز تلویزیون نگاه می كنند و صداوسیما مستمع میلیونی دارد بنابراین اساس كار در ترویج سبك زندگی، صداوسیما است.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، آیت الله رضا استادی شامگاه سوم مردادماه در چهارمین همایش سیدالعابدین(ع) با عنوان فرزندان و امامزادگان منسوب به امام سجاد(ع) كه دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) و با حضور روحانیون و فعالان كانون های فرهنگی و هنری مساجد استان هرمزگان برگزار شد، به انتقاد شدید از صداوسیما پرداخت و اظهار داشت: هر برنامه ای كه ما در مورد حجاب داشته باشیم توسط صداوسیما خنثی می شود.
وی ادامه داد: اساس مشكل ما در بحث حجاب، عملكرد نادرست صداوسیما است؛ صداوسیمایی كه وقتی می خواهد تبلیغ گوجه فرنگی كند یا با كسی مصاحبه كند خانمی می آورد با پوششی نادرست و یا همه ورزش های دختران را در صدا و سیما نشان می دهد، اثر كار دیگران را خنثی می كند و آن وقت انتظار داریم كه دختران محجبه شوند.
استادی خاطرنشان كرد: ما وظیفه داریم كه آنقدر بگوئیم تا شاید موثر واقع شود؛ مثلا مدام تشویق به خواندن كتاب كه خوب نیست، "كتاب خوب" خواندن فضیلت است نه هر كتابی و الا می شود التقاط! الان صداوسیما مشهور است كه بودجه اش كم شده و باید بودجه اش را از طریق های همین تبلیغات تامین كند، این صداوسیمای جمهوری اسلامی است كه باید بودجه اش را با تبلیغ رب گوجه فرنگی آن هم چندین نوبت در شبانه روز تامین كند؟
او همینطور با اشاره به اینكه مشكلات صداوسیما ناشی از عدم درك و جهل است و نه سوء قصد، اظهار داشت: بحث امروز ما نماز و مدارس است؛ صدا و سیما یك هفته در بحث انتخابات دائما می كوبد و می گوید كه مردم بیایند و رای دهند كه البته لازم است اما چرا در كارهای دینی مثلا برای مسجد و نماز این كار صورت نمی گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد امام سجاد(ع) و اولاد ایشان اظهار نمود: امام سجاد(ع) ۱۱ پسر و ۴ دختر داشتند؛ ۷مورد از پسرهای ایشان در منابع مطرح اند و ۴ مورد مطرح نیست كه شرایط زمانه در این امر تاثیر داشته، چونكه زمان هایی بوده كه شخص نمی توانسته بگوید من سید هستم.
استادی خاطرنشان كرد: تمام سادات حسینی كلا به امام سجاد برمی گردند، ایضا سادات مرعشی، شبیری و سجادی هم همه به امام سجاد(ع) بر می گردند، امام حسن(ع) اولاد داشته اند و سادات حسنی و طباطبایی منتسب به ایشان اند اما نسل امام حسین(ع) از راه امام سجاد(ع) ادامه یافت.
وی با اشاره به اینكه سوالی در باب امام زاده ها هست كه خیلی از امام زاده ها ناشناخته و بدون شجره نامه هستند و مردم هم در مورد اصل و نسب آنها حرفهایی گاها مختلف میزنند، پاسخ داد: در مقبره و زیارتگاه تمام امام زاده هایی كه در ایران و خارج از ایران هست، سال های سال، توسلات، خواندن قرآن و سایر مناسك انجام شده كه آن مكان را دارای بركاتی كرده است، بعلاوه در آن مكان ها، افرادی دیگر همچون علما و مسلمانان و... خاك شده اند، خیلی از مردم هم از این امام زاده های غیرمطرح حاجت گرفته اند، همینطور بسیاری ازاین امام زاده ها تحت نظر علمای ما ساخته شده اند و مورد حمایت ایشان بوده است.
این استاد حوزه افزود: همین موارد كفایت می كند برای توسل و زیارت و انجام عبادات در این اماكن اما زیارت نامه نوشتن و خواندن برای جایی كه شناخته نشده، درست نیست البته زیارت نامه های كلی را كه در مفاتیح هست می شود همه جا خواند و منعی ندارد.
وی با اشاره به اینكه محدث قمی عالم مطمئنی هست، اظهار داشت: محدث قمی در آثارش سخنانی در مورد امامزادگان دارد؛ ایشان آورده كه چهار چیز لازم است تا امامزاده بودن ثابت شود، اول اینكه باید فرزند امام بودن آن فرد در تاریخ وجود داشته باشد و دوم اینكه خوب بودن او هم ثابت شود، سوم اینكه سفر این امامزادگان از مدینه به قریه ها و بلادهای دیگر هم ثابت شود و چهارم دفن آنها در مكان های ذكر شده هم ثابت شود مانند حضرت معصومه(س) كه از امام زادگان مسلم و معین و دارای زیارتنامه مخصوص است.
وی افزود: محدث قمی بقعه هایی را نام برده و اعتقاد دارد كه از بقیه اطلاعی نداریم؛ سلطان محمد شریف در قم و امامزاده مشهد اردهال همچون امامزادگانی هستند كه از اولاد امام سجاد هستند كه محدث قمی از آنها یاد و تجلیل كرده است؛ وی اعتقاد دارد كه چندتن از نوادگان امام سجاد در قم بوده و در كنار مقبره حضرت معصومه(س) مدفون هستند، همینطور در اصفهان و شوشتر امامزاده ای بسیار محترم از فرزندان امام سجاد(ع) وجود دارد.
استادی با اشاره به اینكه عده ای ایراد گرفته اند كه چرا مثلا برای امام خمینی(ره) ضریح درست كرده اید، مطرح كرد: آیت الله العظمی اراكی اعتقاد دارد كه برخی از علمای ما كه از سادات هم هستند از خیلی از امام زاده های ناشناخته كه بارگاه و ضریح دارند، مقامشان بالاتر است؛ مثلا سید رضی، چرا این ها را امام زاده حساب نكنیم؟ كسی كه عالم شد كه از امام زاده بودن خارج نمی گردد، همین امام خمینی(ره) هم شجره و انتسابش كامل است هم خدماتش، خب این امام زاده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در سفارش به جوانان، عنوان كرد: نسبت به شما شاید 30 نهاد وظیفه فعالیت دارند ولی شما فرض كنید كه هیچ كدام به وظیفه خود عمل نمی كنند، بدانید خودتان وظیفه دارید، خود جوان می تواند زندگیش را عوض كند و جوری زندگی كند كه امام زمان(عج) از او راضی باشد و نباید كوتاهی كنید، بهترین مبلغ برای جوانانی كه قدری منحرف شده اند، خود جوانان و دوستان متدین آنها هستند و معنای آتش به اختیاربودن هم همین است.
این استاد حوزه اظهار داشت: هم ولایت اهل بیت(ع) مهم می باشد و هم عمل صالح؛ نمی گردد با خدا مخالفت كرد و با امام هم مخالفت كرد و ادعای دوستی و محبت خاندان (ع) را هم داشت؛ محبت اگر راست باشد نتیجه اش اطاعت است، ائمه این همه مصائب كشیده اند برای ما كه ما زندگی درست داشته باشیم و زینت آنها باشیم نه سبب ننگ آنها.
1398/05/05
14:10:07
5.0 / 5
4068
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی