به میزبانی گرمسار؛

اولین جشنواره شعر آئینی استان سمنان برگزار می گردد

اولین جشنواره شعر آئینی استان سمنان برگزار می گردد

جاویدانی: مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، با اشاره به اینكه اولین جشنواره استانی شعر آئینی به میزبانی گرمسار برگزار می شود، اظهار داشت: ۲۵۰ اثر به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.



به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، حجت الاسلام علی اصغر فضیلت ظهر چهارشنبه در نشستی با عوامل برگزاری جشنواره شعر آئینی استان سمنان به میزبانی ارشاد اسلامی، ضمن بیان اینكه این جشنواره به صورت استانی برای اولین بار در گرمسار برگزار می شود، اظهار داشت: این جشنواره هشتم مهرماه با تجلیل از برگزیدگان در گرمسار به كار خود آخر خواهد داد.
وی بابیان اینكه ۲۵۰ اثر از ۸۸ شاعر استان سمنان تابحال به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، تاكید كرد: خوشبختانه استقبال شاعران از این جشنواره باوجوداینكه برای اولین بار به صورت استانی در گرمسار برگزار می شود، خوب بوده است.
برگزاری جشنواره در ۲ بخش كلی و ویژه
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان درباره اهداف این جشنواره تاكید كرد: جشنواره شعر آئینی درواقع یك فرصت خوب برای كمك به هنر شعر در استان و رونق آن به حساب می آید كه برگزاركنندگان آن در استان نیم نگاهی هم به این امر دارند.
فضیلت اظهار داشت: این جشنواره همینطور توسعه تشكل ها را هم دنبال می كند چونكه معتقدیم هنر شعر كمی از لزوم ها و كاركردهای اجتماعی خویش فاصله گرفته و بنابراین شعری در جامعه جا باز می كند كه به نیازهای آن پاسخ دهد پس باید شعر به مسائل و نیازهای مخاطبان هم پاسخ دهد.
وی همینطور بابیان اینكه جشنواره شعر آئینی استان سمنان در دو بخش برگزار می شود، تاكید كرد: بخش كلی جشنواره شامل مناقب و مرثیه ائمه معصومین (ع)، نماز و نیایش، شهادت، ایثار، قرآن، توحید، سیره اهل بیت(ع) و... است و بخش اختصاصی یا ویژه به انتظار، مهدویت و... اختصاص دارد.

1398/06/27
14:31:21
5.0 / 5
4099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی