مساجد مهمترین مكان برای توزیع آثار فرهنگی، هنری و ادبی است

مساجد مهمترین مكان برای توزیع آثار فرهنگی، هنری و ادبی است

جاویدانی: مدیركل تبلیغات اسلامی استان یزد مساجد، حسینیه ها و هیأت های مذهبی را مهمترین مكان برای توزیع و معرفی آثار فرهنگی، هنری و ادبی عنوان نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام «علیرضا نجیمی» در جریان دیدار با رئیس و كارشناسان حوزه هنری یزد بر گسترش ارتباط و ارتقای همكاری ها بین دو نهاد تاكید و اظهار نمود: همكاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی در جامعه جریان ساز خواهد بود.
وی ادامه داد: در امر تبلیغ و ترویج مسائل فرهنگی، هنری و ادبی همچون در توزیع كتاب باید از ظرفیت خیران و مردم بیشتر استفاده گردد.
مدیركل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به جایگاه و ظرفیت بی نظیر مساجد اظهار داشت: اگر بتوانیم دغدغه های فرهنگی و هنری را بین روحانیون و امام جماعت مساجد ایجاد نماییم و نگاه آنها را به مسائل فرهنگی تغییر دهیم، قسمتی از مسائل و دغدغه های فرهنگی حل خواهد شد.
نجیمی در ادامه با بیان این كه مسجد اولین پایگاه مسلمانان بوده و است، اشاره كرد: اگر مسجد در یك محله یا منطقه با همت و تلاش امام جماعت آن قوام پیدا كند و پایدار باشد، خیلی از مشكلات، معضلات و لطمه های اجتماعی كاسته خواهد شد.
این مسئول مساجد، حسینیه ها و هیأت های مذهبی را مهمترین مكان برای توزیع و معرفی آثار فرهنگی، هنری و ادبی دانست و بیان كرد: اگر در ماه محرم هر روحانی یك كتاب از آثار نویسندگان و شاعران استان را در ابتدای هر منبر معرفی نماید و كتاب هم در دسترس علاقه مندان قرار گیرد، فرهنگ مطالعه در جامعه رونق می گیرد و به نویسنده و صنعت نشر هم كمك می شود.
مدیركل تبلیغات اسلامی یزد ترجمه آثار نویسندگان ایرانی به زبان های مختلف همچون زبان اردو را امری ضروری برشمرد و افزود: اگر در این زمینه اقدام مؤثر و مناسبی صورت گیرد شاهد رونق نشر و تسریع در انتقال پیام انقلاب اسلامی به دنیا خواهیم بود.
وی برگزاری سلسله نشست های اندیشه ورزی «والعصر» در حوزه هنری یزد را حركتی مؤثر در جهت تبیین و تحلیل بیانیه «گام دوم انقلاب» دانست و بر حضور گسترده روحانیون، طلاب و فعالان فرهنگی در این جلسه ها تاكید كرد.
مدیر كل تبلیغات اسلامی استان همین طور از برگزاری «شب خاطره طلاب و روحانیون رزمنده یزدی» با همكاری دو نهاد در آینده نزدیك آگاهی داد.
«محمدصادق كوچك زاده» رئیس حوزه هنری استان یزد هم ضمن آرزوی موفقیت برای مدیر كل جدید تبلیغات اسلامی استان، به قابلیت ها و ظرفیت های حوزه هنری اشاره نمود و اظهار داشت: این نهاد همواره در كنار دستگاه ها و نهادها همچون سازمان تبلیغات اسلامی بوده و امیدواریم همكاری این دو نهاد برآمده از انقلاب اسلامی هرچه بیشتر تقویت شود.
وی با برشمردن وظایف و رسالت حوزه هنری در زمینه هنر و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه كرد: تربیت نویسنده، شاعر و هنرمند انقلابی همچون برنامه های این نهاد است و تابحال برخی از جوانان خلاق و مستعد در حوزه های مختلف شناسایی، معرفی و حمایت شده اند.
رئیس حوزه هنری استان یزد تولید و توزیع محصولات هنری و ادبی با مضامین خاص انقلاب اسلامی، تبیین اندیشه و گفتمان انقلاب اسلامی با بهره گیری از ابزار هنری و رسانه ای و تعامل و همكاری گسترده با دستگاه ها و نهادهای انقلابی را از دیگر برنامه های این نهاد برشمرد.
منبع:

1398/06/28
12:25:12
5.0 / 5
4582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاویدانی