دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با فرماندار كربلا

دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با فرماندار كربلا

جاویدانی: المكنوشی فرماندار كربلا در دیدار رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اصرار كرد كه باید به درجه های بالاتر زیارت اربعین وارد شد و محدود به مسائل مادی نماند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام محمد قمی -رئیس سازمان تبلیغات اسلامی- با حسین جواد احمد المنكوشی فرماندار كربلا دیدار و درباره همكاریهای دوجانبه در مراسم اربعین گفتگو كردند.

قمی: خودرا خادم خادمان حسین(ع) می دانیم
حجت الاسلام قمی- رئیس سازمان تبلیغات اسلامی- در ابتدای این دیدار با ذكر اینكه ما در سازمان تبلیغات اسلامی خودمان را خادم همه خادمان زائران حسین میدانیم گفت ما در اربعین وظایف خاصی را برای خودمان قائل هستیم ضمن اینكه حس خاصی هم نسبت به مردم از شهر كربلا داریم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم چنین گفت ما دوست داریم به بهانه زیارت امام رضا پذیرای زوار كربلا باشیم اما اصل این است كه ما را جزو خادمان كربلا بدانید.

المنكوشی: اربعین همانند حج است
حسین جواد احمد المنكوشی -فرماندار كربلا -هم در این دیدار طی سخنانی كوتاه اظهار داشت: رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای فرمودند زیارت اربعین بذر روح آرمان و عقیده را در جامعه كاشته است.
المنكوشی با ذكر این كه اربعین مملو از فضای فكری و فرهنگی برای تبلیغ و وجوه ایمانی بسیاری دارد اظهار داشت: اما انگیزه بزرگتری از برگزاری این همایشهای فرهنگی در ساحات بالاتری وجود دارد كه ما در فرمانداری كربلا در خدمت اهداف شما هستیم.
وی افزود: زائران از قوم های گوناگون به این زیارت می آیند شبیه به حج. كه هركدام با زبان و لهجه خودشان سخن میگویند. ما برای تبلیغ امام حسین، نیاز به مبلغانی داریم كه زبان آنها را بدانند.
فرماندار شهر كربلا با ابراز تأسف از اینكه ما به درجه های بالاتر زیارت اربعین وارد نمیشویم و صرفا مسائل این زیارت محدود میشود به راهپیمایی و روادید و حمل و نقل افزود: همانگونه كه سیدناالقائد فرمودند، نیازمند استقبال از این زیارت به صورت بیشتر و وسیع تری هستیم. ما باید واژگان انقلاب امام حسین را بشناسانیم. مانند « امام حسین برای چه قیام كردند؟ » و « برای چه امروز پس از چهارده قرن انقلاب امام حسین همچنان در حال جوشش است و قلب ها را از سراسر زمین جذب می كند»، با وجود اتفاقی كه برای فرهنگ ها و قوم ها و ادیان دیگر افتاده است. لازم است كه كربلا را بر طبق این جهات تجهیز نماییم و در رسانه ها مدام این مفاهیم را بگوییم. بااینكه این ها اعتقاد شیعیان است اما برای همه مذاهب اسلامی است.
او در آخر اظهار داشت: در این اتحاد شكل گرفته بر طبق این عقیده، و پخش آن در رسانه هایی با مخاطب میلیونی، باید مصیبت ها و اتفاقات امام حسین و حضرت زینب را نیز بیان نماییم و تذكر دهیم. برای مثال اسارت حضرت زینب و كاروان ایشان و سخنان شان، نباید صرفا مختص به مجالس عزا باشد. این یك دریچه برای شناخت دوده است. این یك آغازی برای همكاری فرهنگی و فكری و رسانه ای برای ماست.

حسنی: مسیر اصلی اربعین باید احیا شود
سید عبدالحسین حسنی -مدیر موسسه فدك الزهرا- هم در این دیدار وی با اشاره به اینكه انشاالله شرایطی باید فراهم گردد كه همه امكانات برای زوار حسین جمع شود.
ایشان سپس درباره یكی از از دغدغه های خود سخن گفت بیان طی این سال ها و در چهارده قرن گذشته كسی نتوانسته است مسیر اصلی كاروان دوده از كربلا تا سامرا مشخص كند
حسنی وی با اشاره به اینكه در سال های اخیر و پس از سقوط صدام و داعش فضای برای فعالیت شیعیان هموار تر شده است گفت باید با همیاری از مورخین و متخصصین در این زمینه هم جهت شوند تا چنین كاری به سرانجام برسد ما به دنبال كار اساسی هستیم در این زمینه تا ابتدا نقشه همه جانبه در این زمینه برسیم در ادامه هم تاسیس سایت اپلیكیشن می توان داشت ما باید این مسیر را احیا نماییم چونكه مسیر اصلی اربعین بوده است در این راه سه مسئله وجود دارد یكی حمایتهای مالی دیگری ترجمه كتاب مقتل الحسین شیخ جعفر پیشوایی دیگری زمان بندی برای انجام این كار لازم است.
منبع:

1398/06/31
20:48:03
5.0 / 5
4329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
جاویدانی