هلا بیكم یا زائرین الحسین (ع)

هلا بیكم یا زائرین الحسین (ع)

به گزارش جاویدانی این جا زمین مقدس كربلا است، اینجا قبله عاشقان و كعبه عارفان است، كودك پیر و جوان تفاوتی ندارد هر كه آمده دعوت شده و نامش را نوشته اند، در راه ˮنوحو علی الحسینˮ سر می دهد و قدم ها باآنكه خسته ولی محكم برداشته می شود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، فرشتگان فوج فوج برای عرض خوش آمدگویی به زائرین اربعین امام حسین(ع) مشرف شده و "هلا بیكم یا زوار" سر می دهند، هر كه را می بینی لباس نوكری به تن كرده و خویش را وقف محضر بلندمرتبه شاهی می داند. پهلو به پهلو خیمه ای به پا كرده اند و با دارو ندارشان به زوارالحسین خدمت می كنند، هر كه كاری می كند برای حسین(ع).
یكی طعام می دهد برای حسین(ع)، یكی چای می دهد برای حسین(ع)، یكی خانه اش را مهمانسرای زائرین می كند؛ اما همه یك چیز می گویند: "فقط برای حسین(ع) ". چنان كامشان پر از "احلی من العسل" شده كه زندگی شان را وقف زائرین می كنند؛ اینگونه بگویم، اینجا سود با زیان است. هر كه بیش گذاشت، بیش می برد.
راه باآنكه طولانی ولی پر از حبیب است، نه خسته ات می كند و نه از عزمت می كاهد، بلكه هر لحظه آتش وصال را در سینه ات فزونی می بخشد. قدم كه بلند كنی، آسمان سلامت كند و قدم كه بگذاری، زمین سلامت می كند، از هر دیاری با هر زبان و عقیده ای به خاك این سرزمین چنگ می زنند، تا شهد شیرین وصال را بچشند.
هر كجا را كه ببینی، سالكی سیر می كند، از ابراهیم نبی تا مهدی موعود تا سلمان و جابر همه زائر هستند، از بارگاه ولی خدا تا محضر خون خدا سیل خروشان زائرین و خادمان لحظه ای سكون نداشته و مدام با شور و اشتیاقی وصف ناشدنی صحنه ای جدید از تجلی كرامت و مهربانی خلق می كنند.
پرچم ها برافراشته شده، دود اسپند و فریاد لبیك یا حسین، خیمه های خدمتگذاری و سینه های عاشق همه گوشه ای از این ضیافت با شكوه است كه از چشمه جوشان ولایت نجف به دریای بی كران شهادت كربلا ختم می شود.
اما در كنار این تلبور آزادگی و كرامت در طول تاریخ نااهلانی بودند و هستند كه با تاكید بر تفكر شوم اموی حتی گاهی با برافراشته كردن پرچم خون خواهی حسین(ع) تلاش دارند كه باری دیگر سعادت دنیا و آخرت خویش را با گندم ری معاوضه كنند. ولی هر بار سرنوشتی جز سرنوشت عمر سعد نصیبشان نشده است.
این نابخردان از دیرباز تلاش داشتند كه راه بر زائرین حسین بن علی(ع) بسته یا شرایط را بر آنها سخت كنند اما هر بار هر چه تلاش كردند، راه بیشتر از پیش برای زائرین سهل شد، امروز هم تلاش دارند با اختلاف افكنی میان ملت ها با استفاده از امكانات ارتباط جمعی و رسانه ترس بر دل زائرین اربعین حسینی انداخته و شرایط سفر را برای آنها دشوار سازند.
اما سیل خروشان عاشقان این داغ را بر دل آنها خواهد گذاشت و تاریخ باری دیگر مهر باطل خویش را بر پیشانی سیاه آنها خواهد كوبید، بار دیگر بر آنها ثابت خواهد شد كه عشق حسین(ع) برادری ها را محكم و پیمان ها را استوار می سازد و هر فتنه و پلیدی را درهم می كوبد؛ این راه نخواهد گذاشت كه تفرقه به جای وحدت و همدلی راهی بر دل زائرین و خادمین پیدا كند؛ كل الخیر فی الباب الحسین و هر سیاهی و پلیدی به این خانه غریبه است.
ایسنا - پدرام خسروانی1398/07/20
19:26:25
5.0 / 5
4064
تگهای خبر: زندگی , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاویدانی