آیت الله اراكی عنوان كرد:

هیچ نمایش وحدتی برتر از نمایش وحدت در اربعین حسینی(ع) وجود ندارد

هیچ نمایش وحدتی برتر از نمایش وحدت در اربعین حسینی(ع) وجود ندارد

به گزارش جاویدانی دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاكید بر این مساله كه هیچ نمایش وحدتی برتر از نمایش وحدت در اربعین حسینی(ع) در جهان نداریم، اظهار داشت: اگر بخواهیم تمدن اسلامی شكل بگیرد نیازمند زیرساخت فكری و یكدستی و یكرنگی بین امت اسلامی هستیم، راهپیمایی اربعین هم زیرساخت فكری دارد و هم زیرساخت وحدت گرا.


آیت الله محسن اراكی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه راهپیمایی اربعین حسینی(ع) خودش عملا نوعی وحدت در جهان اسلام شمرده می شود اظهار نمود: ما در جهان اسلام فریضه ای همچون حج را داریم كه نهایتا دو میلیون زائر در این مراسم شركت می كنند. اما در اربعین حسینی(ع) اساسا بیشتر از ۲۰ میلیون زائر از اقشار مختلف و از كشورهای اسلامی در این مراسم حضور دارند؛ كه این می تواند نمایشی از وحدت در جهان اسلام باشد.
وی اشاره كرد: این نمایش نشان دهنده این است كه در راه وحدت موفق بوده ایم و ان شاءالله به سمت وحدت بیشتر پیش می رویم. اگر می خواهیم تمدن نوین اسلامی شكل بگیرد این تمدن نیازمند زیرساخت های فكری است، همین طور در ساختن تمدن اسلامی باید شاهد یكدستی و یكرنگی در میان امت اسلامی باشیم. راهپیمایی اربعین هم زیرساخت فكری دارد و هم زیرساخت وحدت گرا.
دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این مطلب كه زوار اربعین با پای یپاده با تحمل تمام سختی های مسیر، دوری از خانواده و... در این مراسم شركت می كنند كه بسیار باارزش و نیازمند انگیزه است، اظهار داشت: انگیزه بسیار مهمی در دل میلیون ها انسان شكل گرفته است كه همه آنها دارای شناخت واحد و هدف گیری واحدی هستند. حالا می توانیم تمدن اسلامی داشته باشیم چونكه برای ساخت تمدن اسلامی نیازمند همین سرمایه و انگیزه واحدیم.
آیت الله اراكی اظهار نمود: جهت گیری و مسیر واحد نیز در امتداد شكل گیری تمدن اسلامی مهم می باشد و این جهت گیری را در دل میلیون ها انسان در جهان شاهد می باشیم، زوار در اربعین هركدام نماینده یك امت هستند كه در راه سیدالشهداء(ع) و اهداف امام حسین(ع) و راه علوی و محمدی(ص) قدم برمی دارند، این همان چیزی است كه ان شاالله زمینه ساز ظهور می شود.1398/07/21
23:25:59
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاویدانی