توسط نشر میركا صورت گرفت

انتشار مجدد باغ ایران با طرح هایی تازه از اساتید تصویرگری

انتشار مجدد باغ ایران با طرح هایی تازه از اساتید تصویرگری

جاویدانی: شعر باغ ایران اثر حسین گل گلاب با تصویرگری هایی از برخی اساتید تصویرگر ایران در چارچوب یك كتاب منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، شعر «باغ ایران» اثر حسین گل گلاب با تصویرگری هایی از نورالدین زرین كلك، پرویز كلانتری، غلامعلی مكتبی، عطیه مركزی و... بازتابی متفاوت از نمادهای جعرافیایی، تاریخی، ااسطوره ای، اجتماعی و زیست محیطی ایران است كه اخیرا توسط نشر میركا به دست مخاطبان رسیده است.
این اثر با مقدمه ای از نوش آفرین انصاری تلاش دارد تا فرصتی نو برای پرداختن به ادبیات و شعر كهن فارسی باشد. بر این اساس در تصویرگری این كتاب سعی شده است تا معماری، پوشش گیاهی و حیوانی، آداب و سنن و دیگر نشانه های میراث فرهنگی كشور به مخاطبان معرفی شود.
همچنین دبیر شورای كتاب كودك در دیباچه ی این كتاب بر ضرورت انتشار آثاری كه معرف متون درخور و فاخر فارسی اند ِتاكید كرده است: شوربختانه علاقه به شعر و شعرخوانی در میان كودكان رنگ باخته است. سرعت دنیای جدید و شتاب رسانه های نو، فرصتی برای پرداختن به ادبیات و شعر باقی نگذارده، و كودكان امروز را مسحور جادوی خوش آب و رنگ فضاهای مجازی ساخته است. زبان فارسی متوالی درحال تغییر است و ادبیاتی نوظهور لحظه به لحظه و بیشتر و بیشتر بر ادبیات كلاسیك و رسمی این سرزمین چیره می شود. از تغییرات زمانه گریزی نیست با این همه غریبه گی كودكان با زبان و ادب فاخر پارسی دردناك است چونكه فراموشی زبان سرآغازی بر دوری از ریشه ها و اندیشه های فرهنگی است.
این اثر خواندنی كه با مضمون عشق به میهن خلق شده است در خیلی از صفحات خود معرف مفاخر تصویرگری ایران همچون نورالدین زرین كلك، پرویز كلانتری، غلامعلی مكتبی، عطیه مركزی و... است. همین طور هدی حدادی، كمال طباطبایی، مانلی منوچهری، عاطفه ملكی جو، نرگس محمدی و هاله قربان دیگر تصویرگران كتاب «باغ ایران» هستند.
گفتنی است متن این كتاب به خط نستعلیق توسط بهاره اكبرزاده برای كودكان بالای ۷ سال خوشنویسی شده است.


منبع:

1398/07/28
13:12:34
5.0 / 5
4621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی