دو خبر از هفته كتاب

برنامه های استان های ایلام و خراسان جنوبی در هفته كتاب اعلام گردید

برنامه های استان های ایلام و خراسان جنوبی در هفته كتاب اعلام گردید

به گزارش جاویدانی برنامه های دو استان ایلام و خراسان جنوبی در بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران اعلام گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به نقل از ستاد خبری و رسانه ای بیست و هفتمین هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، به منظور پاسداشت مقام والای شهدا و تجدید میثاق با آرمان های شهدای دفاع مقدس، نخستین برنامه استان ایلام در هفته كتاب، غبارروبی مزار شهدای گمنام این شهر است.
توزیع هدفمند كتاب به كتابخانه های كانون فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام به منظور تجهیز كانون های مساجد بخصوص در روستاها و مناطق محروم، نواختن زنگ كتاب و كتاب خوانی در مدارس شهر ایلام، برگزاری برنامه نقد و بررسی كتاب با هدف تقویت و ترویج فرهنگ نقد و بررسی كتاب و معرفی پتانسیل های ادبی با حضور مولفان و منتقدان، برگزاری نمایشگاه كتاب در شهرستان های استان ایلام به منظور ترویج و توسعه فرهنگ كتاب خوانی از برنامه های این استان در بیست و هفتمین دوره هفته كتاب خواهند بود.
از دیگر برنامه های اداره كل فرهنگ و ارشاد استان ایلام در هفته كتاب می توان به آیین تجلیل از فعالان و خادمان حوزه نشر با حضور ناشران و نویسندگان فعال به همراه رونمایی از تازه های نشر استان در سال 1398 و برنامه جشن كتاب با حضور نویسندگان و گروه های كتاب خوانی حوزه كودك و نوجوان اشاره نمود.
همچنین این ستاد برنامه های استان خراسان جنوبی «بیرجند» در بیست و هفتمین دوره هفته كتاب را هم به نقل از مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسانی جنوبی اعلام نمود. ناصر نبی زاده، مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی «بیرجند» با اشاره به اینكه در بیست و هفتمین دوره كتاب برنامه های مختلف و جذابی برای ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی در استان اجرا می گردد، اظهار داشت: برگزاری مسابقات كتابخوانی، جلسات نقد و بررسی كتاب و شب شعر در سطح استان همچون این برنامه های ما در بیست و هفتمین هفته كتاب می باشد.
وی با اشاره به معرفی تازه های نشر و كتاب استانی در نشریات محلی خراسان جنوبی و اهدای كتاب به مساجد، مدارس، دانشگاه ها، مهد كودك ها، كتابخانه های عمومی و پاسگاه های مرزی در هفته كتاب، تصریح كرد: ما می خواهیم در این ایام علاوه بر رونمایی از كتاب تازه منتشره شده استان، از دفاتر انتشارات وكتابفروشی های خراسان جنوبی هم بازدید نماییم.
نبی زاده همینطور تصریح كرد: از دیگر برنامه های این استان در هفته كتاب می توان به برگزاری ایستگاه های نقاشی با مبحث كتاب برای كودكان در شهرستان ها، برگزاری نمایشگاه كتاب در مراكز شهرستان ها و برگزاری نشست های كتابخوانی با همكاری كتابخانه های عمومی در سراسر استان اشاره نمود.
بیست و هفتمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23 تا 30 آبان ماه در سراسر كشور برگزار می گردد.

1398/08/12
22:59:17
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاویدانی