رهبر معظم انقلاب در پیام به اجلاس نماز:

با نماز، جان را پالایش و از گناه دوری نماییم

با نماز، جان را پالایش و از گناه دوری نماییم

به گزارش جاویدانی حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز با اشاره به اینكه نماز همچون بزرگترین و جذاب ترین نعمتهای شگفتی ساز است كه انسان را در مقابل این پدیده ی الهی خیره و مبهوت می كند، خاطرنشان كردند: خداوند این نعمت را به ما هدیه فرمود كه با آن جان خویش را پالایش نماییم و ارتباطات بشری را برخوردار از معنویت كرده و امن و سلامت روانی و رهایی از چالش های ستیزگرانه و بهجت و نشاط را نصیب جامعه سازیم.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این اجلاس كه بامداد امروز (پنجشنبه) در شهر گرگان برگزار گردید و نماینده ولی فقیه در استان گلستان، آنرا قرائت كرد به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وصلّی االه علی محمّد و آله الطیبین
در میان نعمتهای بزرگ الهی كه هیچ كس قادر بر شمارش آنها نیست، برخی برجستگیهای نمایانی دارند كه اهل تأمل را به شگفتی میرساند، و همچون ی جذابترین این نعمِ شگفتی ساز، نماز است. تركیب اذكار نماز، تركیب حركات نماز، ترتیب اوقات نمازهای واجب و مستحب، تاكید بر تمركز و حضور قلب در آن، تاكید بر مسجدی كردن آن، تاكید بر جمعی كردن آن، اجبار پاكیزگی در آن، هم در تن و پوشش با دور كردن نجاست، و هم در دل و روح با غسل و وضو، اجبار به روی آوردن آن از هر نقطه ی جهان به یك كانون مركزی- كعبه ی شریف- و بسی نكات و نقاط ظریف و دقیق و پرمضمون در این فریضه ی ممتاز و یكتا، آدمی را در مقابل این پدیده ی الهی خیره و مبهوت میكند. خداوند این نعمت بزرگ را به ما هدیه فرموده است. با آن میتوانیم جان خویش را پالایش نماییم، میتوانیم خویش را از گناهان دور نماییم، میتوانیم ارتباطات بشری را در جامعه ی خود، برخوردار از معنویت نماییم و بدین وسیله، امن و سلامت روانی و رهائی از چالش های ستیزگرانه، و بهجت و نشاط را نصیب آن سازیم. این هدیه به صورت فریضه و تكلیف درآمده است تا دست كم، جامعه از حداقل های آن محروم نماند، هدیه ئی با این وزن عظیم و متقابلاً با كمترین هزینه ی مالی و وقت حقیقتاً درخور سپاس آخر ناپذیر ما است.
حضار محترم! ما هم در ادای این شكر واجب، قاصر یا مقصریم. كارهای زیادی باید بشود كه امیدوارم عالم مجاهد جناب حجة الاسلام قرائتی ما همه را به آن متذكر گردند.
والسلام علیكم و رحمة الله
سیّد علی خامنه ای
۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸1398/09/21
20:03:02
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
جاویدانی