شفاپور خبر داد؛

صدور مجوزهای رویدادهای مد از سرگرفته شد

صدور مجوزهای رویدادهای مد از سرگرفته شد

به گزارش جاویدانی دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس از آغاز باردیگر اعطای مجوز رویدادهای مد در كشور اطلاع داد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، سیده مرضیه شفاپور دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به توقف پنج ماهه صدور مجوز برگزاری رویدادها و ایونت های مد در كشور، از آغاز صدور این مجوزها اطلاع داد و اظهار داشت: فعالیت در كارگروه را زمانی آغاز كردم كه توقفی پنج ماهه در صدور مجوزها وجود داشت و از آنجایی كه این وقفه، به جامعه فعالان مد و لباس ضربه زده، صدور مجوزها باردیگر شروع شده است.
وی اضافه كرد: اقداماتی كه در چهارچوب قانون برای این كارگروه تعیین شده، باید اجرایی شود. بعنوان فردی كه ۲۶ سال است در زمینه مسائل فرهنگی كار می كنم، اعتقاد دارم باید مردم و هنرمندان را در چهارچوب قانون ببینیم و ضمن اعطای مجوز به فعالیتهای هنری از هنرمندان حمایت های معنوی و تا حد ممكن مادی داشته باشیم. همه فعالان عرصه مد و لباس، باید از تسهیلات و امكاناتی كه كارگروه مد و لباس عرضه می كند، استفاده كنند. همه ما ایرانی هستیم، ایران را دوست داریم و برپایه قانون كار می كنیم؛ همه طیف های فكری در چهارچوب قانون برای ما برابر هستند و طرح ها و كارهای افراد است كه شایستگی های حرفه ای آنها را نشان داده است.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس افزود: همزمان با صدور باردیگر مجوزها نظارت بر ایونت ها و رویدادهای مد هم طبق قانون در حال انجام می باشد. تیم رصد كارگروه را قوی تر كرده ایم و هر برنامه ای مجوز فعالیت را دریافت می كند، روز پیش از رویداد كد شیمای طرح ها كه نشان دهنده اصالت طرح ها است بررسی می شود و در طول برنامه هم ناظر كارگروه در نمایشگاه ها و رویدادها حضور دارد.
وی به فرصت تاریخی كه با كاهش و قطع واردات لباس های خارجی و قاچاق پوشاك به كشور برای تولید كنندگان و طراحان داخلی ایجاد شده، اشاره نمود و اظهار داشت: جلسات گوناگونی با طراحان و تولیدكنندگان برای ایجاد همگرایی برگزار كرده ایم. باید زمینه هایی را به وجود بیاوریم تا طرح های طراحان داخلی توسط تولید كنندگان دیده، خریده و تولید شود. با فرصتی كه برای تولیدات داخلی ایجاد شده، تولیدكنندگان پارچه ما می توانند تولیدات با كیفیتی ارائه نمایند و طراحان هم با الهام از داشته های فرهنگی و باوری خودمان به سمت تولید پوشاكی بروند كه نه تنها نیاز همه گروه های جامعه را تأمین كنند، بلكه گام های بلندی در خلق برند پوشاك ایرانی اسلامی و صادرات پوشاك فاخر ایرانی بردارند.
شفاپور ایجاد اشتغال پایدار و گسترده برای طراحان و فعالان عرصه مد را از اهداف مهم برنامه های خود برشمرد و اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها و ایونت ها می تواند كمك شایان توجهی به دیده شدن طرح های مغفول طراحان با استعداد كشورمان و برقراری ارتباط بین طراحان و تولید كنندگان باشد بر همین مبنا هم كوشیده ایم در نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در همین راستا گام برداریم. از همه فعالان عرصه مد و لباس برای حضور در نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر دعوت می كنم. هنرمندان برای طرح های جدید خود حتما كد شیما را كه به معنای ثبت مالكیت معنوی طرحشان به نام خودشان است، دریافت نمایند. چون دریافت این كد برای حضور حرفه ای آنها در عرصه مد حائز اهمیت می باشد.
دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس در انتها از پررنگ ترشدن بخش عفاف و حجاب و بافت های سنتی در جشنواره فجر اطلاع داد و اظهار داشت: جشنواره سال جاری متفاوت تر از جشنواره های دوره های قبل خواهد بود و من از همه هنرمندان فعال در عرصه مد و لباس و از همه تلاشگران این عرصه می خواهم در راه اعتلای هنر فاخر پوشاك ایرانی اسلامی به كارگروه مد و لباس كمك كنند.

1398/10/29
15:38:24
5.0 / 5
4180
تگهای خبر: جشنواره , خرید , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
جاویدانی