پنجشنبه در كافه كتاب ققنوس؛

نشست ملاقات و گفتگو با محمدرضا صفدری

نشست ملاقات و گفتگو با محمدرضا صفدری

جاویدانی: برنامه ملاقات و گفتگو با محمدرضا صفدری روز پنجشنبه 3 بهمن در كافه كتاب ققنوس انجام می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، نشست ملاقات و گفتگو با محمدرضا صفدری نویسنده و داستان نویس روز پنجشنبه 3 بهمن در كافه كتاب ققنوس انجام می شود. این جلسه با همكاری نشر ققنوس و مجله بخارا انجام می شود.
محمدرضا صفدری در ۵ مرداد ۱۳۳۲ در خورموج به دنیا آمد. از اول دبستان تا كلاس نهم در همان شهر تحصیل كرد. او دوران دبیرستان را در كرمان، بوشهر و برازجان گذاراند و در سال ۱۳۵۱ دیپلم گرفت. صفدری از سال ۵۱ تا ۵۳ همزمان با گذراندن دوران سربازی، آموزگار روستا بود؛ سپس در كنار كار در آموزش و پرورش در دانشكده هنرهای دراماتیك و هنرهای زیبا در رشته ادبیات نمایشی تحصیل كرد.
وی از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷ در جلسه های داستان خوانی پنج شنبه ها كه در خانه هوشنگ گلشیری، و با حضور چند نویسنده جوان تشكیل می شد، شركت می كرد و اولین داستانش به نام «شب نشینی» در سال ۵۴ چاپ شد. سپس داستان های دیگرش با عناوین سیاسنبو، اكو سیاه و علو در كتاب جمعه منتشر گردید. از دیگر آثار صفندری می توان به «تیله آبی» (مجموعه داستان كوتاه) - ۱۳۷۷ انتشارات زریاب، «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاكم» (رمان) – ۱۳۸۱، «سنگ و سایه» (رمان) – ۱۳۹، «شام آخر» (نمایشنامه)، «شوراب» (نمایشنامه)، «۸ داستان از نویسندگان جدید ایران» با مقدمه هوشنگ گلشیری - انتشارات اسفار، «با شب یكشنبه» (مجموعه داستان كوتاه) انتشارات نیماژ – ۱۳۹۶ اشاره نمود.
میان آثار صفدری، رمان «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاكم» در سال ۱۳۸۱ از جانب هیئت داوران چهارمین دوره جایزه ادبی مهرگان تحسین شد و همان سال در چهارمین دوره جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی بعنوان رمان برگزیده معرفی گردید.
برنامه ملاقات و گفتگو با این نویسنده روز پنجشنبه 3 بهمن از ساعت 17 در موسسه فرهنگی هنری ققنوس راوی دوران (كافه كتاب ققنوس) واقع در خیابان وصال شیرازی، جنب خانه سینما، شماره 42 انجام می شود.

5.0 / 5
3835
1398/11/01
21:38:41
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی