آئین نامه چگونگی هزینه كرد وجوه حاصل از حق التولیه اماكن مذهبی در دولت

آئین نامه چگونگی هزینه كرد وجوه حاصل از حق التولیه اماكن مذهبی در دولت

به گزارش جاویدانی پیشنهاد سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد آئین نامه چگونگی هزینه كرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و میزان حق الزحمه امین یا هیئت امنای اماكن مذهبی در سال ۱۳۹۹ به كمیسیون فرهنگی دولت رسید.


به گزارش جاویدانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، بر مبنای تكلیف مواد (۵) و (۱۲) قانون تشكیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه این سازمان موظف است وجوهی را كه از محل هدایای مستقل، حق التولیه و حق النظاره موقوفات حاصل می شود طبق بودجه ای كه هر سال تنظیم و به تصویب هیئت دولت می رسد به مصرف رساند.
سازمان اوقاف این وجوه را عموما در مواردی مانند پشتیبانی از برنامه های ترویج فعالیتهای قرآنی (برگزاری مسابقات بین المللی قران كریم و...) و معارف دینی و پشتیبانی از عمران و حفظ عین موقوفات و بقاع متبركه هزینه می كند.
بر همین مبنا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی "آیین نامه چگونگی هزینه كرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین و یا هیأت امنای اماكن مذهبی سال ۱۳۹۹ " را جهت بررسی و طی مراحل قانونی به هئیت وزیران عرضه نموده و این پیشنهاد در حال بررسی در كمیسیون فرهنگی دولت می باشد.1398/11/03
20:07:22
5.0 / 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاویدانی