یادبود شهید سلیمانی در سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)

یادبود شهید سلیمانی در سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع)

جاویدانی: ایسنا/قم مدیرعامل دارالقرآن امام علی بن ابی طالب مقابل السلام از برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سراسری و بین المللی حفظ، قرائت و ترتیل خوانی قرآن كریم با یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی آگاهی داد.


محمد انصاری مدیرعامل دارالقرآن امام علی بن ابی طالب مقابل السلام با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات سراسری این دارالقرآن، گفت: در شورای برنامه ریزی تصمیم گرفتیم باتوجه به شهادت سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی و جنبه بین المللی این دوره از مسابقات، نام این شهید سرافراز را برای مسابقات امسال انتخاب نماییم.
وی با اشاره به اینكه سیزدهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی بن ابی طالب(ع) یادبود سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در بخش خواهران از امروز در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شده است، اضافه كرد: تابحال 12 دوره از این مسابقات با هدف لبیك به ندای رهبری در جهت لزوم انس با قرآن و تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برگزار شده است.
انصاری با تاكید بر اهمیت این مسابقات در سطح و پوشش عمومی كشور، اشاره كرد: در قسمت خواهران این دوره ۵ هزار و ۶۱۸ نفر ثبت نام كردند كه سال قبل آمار در همین حدود بود و در بخش برادران نیز هفت هزار نفر شركت كننده داشتیم كه جمعاً ۱۲ هزار نفر شركت كننده خواهر و برادر در سال قبل و امسال داشتیم.
مدیرعامل دارالقرآن امام علی بن ابی طالب(ع) اشاره كرد: این مجموعه از سال ۱۳۴۱ كارهای قرآنی خودرا آغاز نموده اما تا سال 1385 فعالیت آن به صورت مسابقات نبود تا آنكه از سال ۸۶ در پاسخ به فراخوان رهبری برای ایجاد انگیزه میان اقشار مختلف جامعه در جهت انس با قرآن كریم و نیز لزوم تربیت حافظان قرآن بعنوان مقدمه ای برای تدبر در قرآن، مبادرت به برگزاری مسابقات سراسری قرآنی نمود.
منبع:

5.0 / 5
4082
1398/11/04
21:56:22
تگهای خبر: شركت , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاویدانی