افغان با مهر مطرح كرد؛

مفهومی كردن جشنواره مد و لباس سیاست مثبتی است

مفهومی كردن جشنواره مد و لباس سیاست مثبتی است

به گزارش جاویدانی دبیر بخش مسابقه زنده از ایده تا اجرای نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر و ثبت نام ۳۳۰ گروه در بخش های مختلف این رویداد اطلاع داد و اظهار داشت: مفهومی كردن این جشنواره یك سیاست مثبت است.مریم افغان دبیر بخش مسابقه زنده نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در گفتگو با خبرنگار مهر، از ثبت نام ۳۳۰ گروه در این رویداد اطلاع داد و اظهار داشت: در این دوره هم طبق روال هر ساله مسابقه ای را تحت عنوان «از ایده تا اجرا» خواهیم داشت و تا امروز حدود ۳۳۰ گروه شركت كننده در بخش های مختلف این رویداد ثبت نام كرده اند. این رویداد شامل سه بخش لباس اجتماع بانوان، لباس اجتماع مردان یا همان بالاپوش مردانه و بخش چادر در حوزه عفاف و حجاب را شامل می شود.
وی اضافه كرد: در بخش طراحی هم سه بخش مختلف شامل زیورآلات، كیف و كفش و طراحی پارچه مد نظر قرار گرفته است كه در آن شركت كنندگان در فضایی با امكانات كامل و به صورت زنده به اجرای كار می پردازند. از ۳۳۰ گروه شركت كننده در هر بخش، ۲۰ گروه سه نفره كه شامل طراح، الگوساز و كارشناس دوخت است، انتخاب می شوند. بعد از انتخاب گروه های مورد نظر امكانات كامل برای طراحی و دوخت لباس در اختیار آنان قرار می گیرد تا به اجرای ایده های خود بپردازند. مسابقه زنده در بخش لباس اجتماع ۲ روز پی در پی برگزار می شود. همینطور در بخش لباس مردان یك و نیم روز و در بخش عفاف و حجاب یك روز به شركت كنندگان اختصاص داده خواهد شد.
دبیر بخش مسابقه زنده نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، درباره استفاده از محتوای «فر گلستان» در این دوره از جشنواره اظهار داشت: با عنایت به این كه در این دوره از جشنواره مبحث «فر گلستان» مد نظر قرار گرفته شده است در قسمت مسابقه زنده هم تاكید بسیاری بر این مورد وجود خواهد داشت و اساسا شركت كنندگانی كه بتوانند بر این مفهوم نگاهی تازه داشته باشند، شانس بیشتری دارند.
افغان درباره نحوه ثبت نام افراد در این مسابقه، اظهار داشت: كلیه ۳۳۰ گروه شركت كننده از راه سایت جشنواره و با ارسال رزومه، نمونه كار، سوابق و مدارك علمی، نسبت به ثبت نام اقدام نمودند كه بعد از اتمام مدت زمان ثبت نام مورد بررسی گروه داوری، برای انتخاب شركت كنندگان نهایی قرار خواهد گرفت. هر سال ۱۰ گروه از تهران و شهرستان های اطراف پایتخت و ۱۰ گروه از شهرستان های مختلف كشور انتخاب می شدند. البته سال جاری تاكید ما بیشتر بر افرادی است كه تابحال شانس شركت در این برنامه را نداشته اند.
وی در ادامه اظهار داشت: در هر بخش از این رویداد یك گروه برتر اعلام خواهد شد كه در مرحله نهایی طرح آنها به تولیدكنندگان معرفی می شود تا به تولید انبوه برسد. ضمن اینكه تمامی شركت كنندگان در این رویداد نشان شیما و گواهی دریافت خواهند كرد.
دبیر بخش مسابقه زنده نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر همینطور اظهار داشت: سیاست مفهومی كردن جشنواره مد و لباس فجر اتفاق بسیار خوبی است چونكه دو خطه گلستان و خراسان شمالی دارای سوزن دوزی های زیبایی است كه برگرفته از اقلیم این منطقه است. در واقع تاكید جشنواره بر این بخش می تواند امكان آشنایی دانشجویان، طراحان و حتی مردم را با این هنر زیبا و دیرینه فراهم آورد. سیاست اصلی جشنواره بین الملل مد و لباس فجر این است كه بتوانیم لباس ها و مد مفید برای جامعه ایرانی را با مدلهای فاخر و زیبا به مردم عرضه نماییم.

1398/11/20
13:49:11
5.0 / 5
3899
تگهای خبر: جشنواره , زیبایی , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی