مدیركل تبلیغات اسلامی بوشهر:

دشمن تلاش می كند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد

دشمن تلاش می كند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد

به گزارش جاویدانی ایسنا/بوشهر مدیركل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار داشت: دشمن تلاش می كند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد و فرهنگ غرب برای متلاشی كردن خانواده و سبك زندگی ایرانی اسلامی ولنگاری فرهنگی را طراحی نموده است.


حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی شب گذشته در آیین گرامیداشت میلاد حضرت زهرا (س) با تشریح نقش و اهمیت زنان و مادران در پیروزی و تحكیم انقلاب اسلامی عنوان كرد: مشركان به گمان باطل خود فكر می كردند كه پیامبر اسلام (ص) دینش پس از خودش از بین می رود، ولی خداوند متعال با نزول سوره مباركه كوثر، این نوید را به پیامبر داد كه شجره طیبه نبوت و امامت از نسل پیامبر از راه حضرت زهرا (س) امتداد می یابد و در حقیقت مشركان و كافران خودشان ابتر و مقطوع النسل هستند.
وی وجود حضرت زهرا (س) را قوت قلب و مایه آرامش پیامبر (ص) عنوان نمود و اضافه كرد: حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی ها سیده زنان عالم لقب گرفته و یكی از القاب آن بانوی دو عالم، ام ابی ها است و آن حضرت همان كوثری است كه خداوند تبارك و تعالی مقدر فرمود كه ذریه پاك و مطهر پیامبر اسلام از وجود ایشان باشد.
حجت الاسلام سروستانی با بیان این كه نگاه اسلام به زن نگاهی همراه با تكریم است، تاكید كرد: اسلام در خلقت و آفرینش هیچ تفاوتی بین زن و مرد قرار نداده و اعتقاد دارد زن تفاوتی با مرد ندارد و تنها عاملی كه سبب بالا رفتن ارزش انسان می شود، رعایت كردن تقوای الهی است و نژاد، قبیله و جنسیت هیچ تأثیری در كرامت انسان ها ندارد.
مدیركل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: حضرت زهرا (س) در بعد اجتماعی و سیاسی الگوی بارزی برای زنان جامعه اسلامی است و سیده زنان عالم لقب گرفت، چون صفات برجسته و نیكوی او همگی الهی بودند، آن حضرت همسری مهربان، زمان شناس و لایق برای امیرالمومنین حضرت علی ضد السلام بود و در عین حال شخصیتی بود كه با تمام توان از حریم نبوت و ولایت دفاع كرد.
وی اظهار داشت: دشمن دنبال شخصیت زن نیست و در بعد سیاسی اجتماعی و عبادی دشمن تلاش می كند فرهنگ عفاف و حجاب را از جامعه اسلامی بگیرد و ولنگاری فرهنگی كه امروز در جامعه شكل گرفته و رو به افزایش است از صدمه های اجتماعی به حساب می آید كه فرهنگ غرب برای متلاشی كردن خانواده و سبك زندگی ایرانی اسلامی طراحی نموده است.
حجت الاسلام سروستانی بیان نمود: حضرت فاطمه سلام الله علیها مادری مهربان و توانمند بود و در عرصه تربیت، فرزندان همچون حضرت امام حسین (ع)، سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت زینب (س) را تربیت كرد كه هر كدام در موقعیت خود نقش بسزایی برای احیای سنت نبوی ایفا كردند و این بهترین تربیتی است كه می تواند الگوی ارزشمندی برای مادران جامعه اسلامی باشد.
مدیركل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به میلاد حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی ضد افزود: حضرت امام خمینی (رض) تربیت یافته مكتب حضرت زهرا سلام الله علیها است و ولادت ایشان مصادف شده است با این روز كه امام بزرگوار هم در عمل ارادت و عملی كردن سیره خاندان رسالت را سرلوحه كار خود قرار داده و رمز موفقیت این شخصیت الهی در گرو ارادت و تبعیت از سیره خاندان پیامبر است.1398/11/28
13:28:09
5.0 / 5
3704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی