رمان خسروشیرین با داستانی انقلابی و جنگی از راه رسید

رمان خسروشیرین با داستانی انقلابی و جنگی از راه رسید

جاویدانی: خسروِشیرین، به قلم خسروباباخانی با داستانی از سالهای پیش از انقلاب تا دوران دفاع مقدس به بازار نشرآمد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر خسروِشیرین را می توان یکی از بدیع ترین و خلاقانه ترین آثاری دانست که طی چند سال اخیر در بازار نشر ایران روی پیشخان کتابفروشی ها آمده است.
خسرو باباخانی نویسنده این کتاب، به سراغ مسئله کلیشه ای و معمولی عشق رفته است اما نگاهش به عشق متفاوت می باشد.
خسروِشیرین، تنها یک داستان عشقی معمولی با فراز و فرودهای همیشگی رمان عاشقانه نیست، باباخانی در اثر خود، کلیشه ها را شکسته و از عشق های خسرو می گوید! طنز پنهان در این اثر، هم جنبه تربیتی دارد و نوعی خلاقیت ادبی است هم محملی شده است برای نشان دادن فضاهای متفاوت.
داستان از سالهای پیش از انقلاب و دوران نوجوانی قهرمان داستان آغاز می شود و تا سالهای اول جنگ ادامه دارد. مکان داستان هم آبادان است. شهری که از سالهای پس از جنگ جهانی دوم، یکی از متفاوت ترین فضاهای شهری ایران داشته است.
نویسنده با بهره گیری از نثری سرزنده و چابک که حاوی سادگی هم هست، اهتمام کرده است که حس و حالی که قهرمان از آن به دنیا نگاه می کند را به ما نشان دهد. نثری که قدم به قدم ارزش های فرمی متفاوتی را هم به ما عرضه می کند.

کتاب تنها یک خلاقیت ساده در بازی های فرمی نیست، بلکه از منظر محتوایی هم اهتمام کرده است حرف های خوبی برای گفتن داشته باشد. در این کتاب، می توان نه فقط حرکت و تغییر قهرمان داستان که فضای جامعه را هم دید. نگاهی که از عشق زمینی عبور کرده و به مسائل و رویدادهایی اشاره نموده است که کمتر کسی تا حالا بدان ها پرداخته است.
نویسنده هم به مسئله مبارزات انقلابی در شهرستان ها پرداخته است و هم ادای دینی داشته است به کوشش های قهرمانانه مردم آبادان در سالهای ابتدایی دفاع مقدس. پرداختی هنرمندانه که اهتمام کرده است شعارزده نباشد و حرفی برای گفتن داشته باشد.
خسروِشیرین، به قلم خسروباباخانی نوشته شده است و کتابستان معرفت آنرا در 262 صفحه و با قیمت 52 هزار تومان روی پیشخان کتابفروشی ها آورده است.


منبع:

1400/04/07
13:27:38
0.0 / 5
823
تگهای خبر: بازار , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی