کتاب اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی روانه بازار نشر شد

کتاب اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی روانه بازار نشر شد

جاویدانی: کتاب «اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی» به قلم تعدادی از نویسندگان به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، کتاب «اخلاق و معنویت در مکتب شهید سلیمانی» به قلم تعدادی از نویسندگان از طرف معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۵۲ صفحه منتشر گردید.
نگاه مکتبی به اندیشه ها و خصوصیات شهید سلیمانی، سبب نگاه جامع به شخصیت های نظری و عملی ایشان می شود و افزون بر آن، ارزش واقعی بینش و منش ایشان را نشان میدهد.
اثر پیش رو کوشیده است اخلاق و معنویت را در مکتب شهید سلیمانی برمبنای آموزه های دینی و بیان خاطراتی از زندگی آن شهید بزرگوار تبیین کند تا ضمن ارائه مطالب باارزش اخلاقی و معنوی، بر جنبه کاربردی و عملی بودن آن نیز تاکید مضاعف شود.
طرح مباحث بلند اخلاقی و معنوی با تاکید بر خاطره ها و نمونه های عینی و ملموس از زندگی شهید سلیمانی و نیز پرداختن به مبانی رفتارهای اخلاقی و معنوی شهید سلیمانی برمبنای آیات و روایات، از خاصیت های مهم این کتاب است.
این اثر تألیف حجج اسلام والمسلمین محمدرسول آهنگران، سیدمحمد اکبریان، علیرضا انصاری، عبدالکریم پاک نیا تبریزی، کاظم دلیری، محمود ملکی راد و خانم زهرا رضائیان است.

ساختار اثر
این اثر در ۱۰ گفتار تنظیم شده است که عناوین این گفتارها عبارتند از: «تزکیه و تهذیب نفس»، «اخلاص»، «توکل»، «عبادت و عشق به خدا»، «دلدادگی به ساحت مقدس اهل بیت(ع)»، «ساده زیستی»، «تواضع و فروتنی»، «ایثار و فداکاری»، «احسان و خدمت به مردم» و «عدالت اجتماعی».

برشی از اثر
* دلدادگی به حضرت زهرا(س)
دلدادگی شهید قاسم سلیمانی به حضرت زهرا (س) مثال زدنی است؛ حاج مهدی رسولی، مداح اهل بیت(ع) درباره این عشق و ارادت می گوید: «شهید سلیمانی به حضرت فاطمه زهرا(س) ارادت ویژه داشت... و واقعاً برای روضه اهل بیت(ع) از درون می سوخت. دایره ای از مداحان، رفیق حاج قاسم بودند. بنده چند بار در محضرش روضه خواندم، به شدت و بی تاب گریه می کرد؛ یعنی از یک نظامی آن هم در این سطح، این همه رقت قلب باورکردنی نبود. این ها نشان از اعتقاد بالای ایشان بود».
* ایثار و رستگاری ابدی
شهید حسین پورجعفری، رئیس دفتر و همراه همیشگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می اظهار داشت: روزی در منطقه ای در سوریه، حاجی خواست با دوربین دید بزند. خیلی محل خطرناکی بود. من بلوکی را که سوراخی داشت، بلند کردم که بالای دیوار بگذارم تا برای دوربین استتار باشد. همین که بلوک را بالا گذاشتم، تک تیرانداز بلوک را طوری زد که تکه تکه شد و روی سر و صورت ما ریخت. حاجی کمی فاصله گرفت. باردیگر خواست با دوربین اطراف را دید بزند که این دفعه گلوله ای کنار گوشش روی دیوار نشست. خلاصه شناسایی به خیر گذشت. پس از شناسایی برای تجدید وضو داخل خانه ای شدیم. احساس کردم اوضاع اصلاً مناسب نیست؛ به اصرار زیاد حاجی را سوار ماشین کردیم و راه افتادیم. هنوز زیاد دور نشده بودیم که همان خانه منفجر شد و حدود ۱۷ نفر به شهادت رسیدند. پس از این اتفاق حاجی به من اظهار داشت: «حسین! امروز چند بار نزدیک بود شهید شویم، اما حیف...».
علاقه مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می توانند به آدرس اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.
منبع:

1400/11/19
12:01:57
0.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی