توسط انتشارات مدرسه؛

کتاب های رشد کودک و بازی متن و تصویر به کتابفروشی ها آمدند

کتاب های رشد کودک و بازی متن و تصویر به کتابفروشی ها آمدند

به گزارش جاویدانی دو کتاب از مجموعه کتاب های نقد و نظریه ادبیات کودک با هدف نظریه های در ارتباط با رشد کودکان، و همینطور کارکرد کتاب های تصویری توسط انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شدند.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «رشد کودک» نوشته فیلیپ تی، رزالین ایچ، شوت با ترجمه مریم زارع و مهدی رحیمی و «بازی متن و تصویر» نوشته ماریا نیکولایوا، کارول اسکات با ترجمه فریبا خوشبخت و محبوبه البرزی از مجموعه کتاب های نقد و نظریه ادبیات کودک اخیرا توسط انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شده اند.
هر دو کتاب با هدف نظریه های در ارتباط با رشد کودکان و همینطور کارکرد کتاب های تصویری گزارش جامعی درباره خصوصیت های ادبیات کودک است که تحقیق های چند دهه را در برمی گیرد و رابطه بین نویسنده و اثر و خواننده را می کاود.
مؤلف در کتاب «رشد کودک» با بررسی ماهیت روان شناسی رشد، روش های شناخت کودکان را بررسی می کند؛ یعنی شناخت کودک از چشم اندازهای نظری و فلسفی گوناگون، شناخت کودک در معنای فرهنگی و شناخت کودک در بافت تاریخی. و نتیجه می گیرد آشنایی با نظریات کودکی و نوجوانی از ضروری ترین ابزار اندیشیدن درباره ی ادبیات کودک و نوجوان است.
در کتاب «بازی متن و تصویر» مؤلف رابطه یا بازی میان متن واژگانی و متن دیداری و نقش این رابطه را در زیباشناسی و تفسیر کتاب های تصویری با مثال متعدد نشان داده است؛ در واقع مؤلف در این کتاب با بررسی نشان داده است اهمیت متن و تصویر یکسان است.
مجموعه «نقد و نظریه ادبیات کودک» به دبیری مرتضی خسرونژاد انتشار یافته و پیش از این مجموعه سه جلد به نامهای هنر یا پداگوژی؟، نقد، نظریه و ادبیات کودک، مطالعات ادبیات کودک هم انتشار یافته است.

1400/11/27
22:38:29
0.0 / 5
241
تگهای خبر: بازار , فرهنگ , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی