باحضور مسئولان؛

اولین جشنواره منطقه ای قصه گویی در گیلان شروع به كار كرد

اولین جشنواره منطقه ای قصه گویی در گیلان شروع به كار كرد

به گزارش جاویدانی اولین جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد كتابخانه های عمومی كشور در منطقه گیلان با حضور مسئولان استانی و كشوری به میزبانی بندر انزلی شروع به كار كرد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، ظهر سه شنبه اولین جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد كتابخانه های عمومی كشور در منطقه گیلان با حضور مسئولان استانی و كشوری به میزبانی شهرستان بندر انزلی شروع به كار كرد.
سرپرست اداره كل كتابخانه های عمومی گیلان در این مراسم اظهاركرد: جشنواره قصه گویی كتابداران نهاد كتابخانه های عمومی كشور برای اولین بار توسط این نهاد و به میزبانی گیلان بعنوان یكی از مناطق هشت گانه این جشنواره برگزار می گردد.
پریسا كرمی اضافه كرد: این جشنواره با هدف توانمندتر كردن كتابداران، مربیان، حفظ سنت قصه و قصه گویی با موضوعات آزاد، فولكلور، شاهنامه خوانی، تربیتی، آموزشی، انقلاب اسلامی و قصه گویی به گویش محلی به مدت دو روز در بندرانزلی برگزار می گردد.
وی افزود: این جشنواره هم اكنون در سطح ملی برگزار می گردد كه گیلان میزبان منطقه شمال كشور بوده و قصه گویان استان های قزوین، گلستان، مازندران و گیلان در این جشنواره حضور یافته اند.
كرمی همینطور با اشاره به اینكه ۵۵ اثر به اولین جشنواره ارسال شده كه قصه گویان آثار ارسالی خویش را باردیگر در این جشنواره اجرا می كنند، خاطرنشان كرد: برترین اجراها برای حضور در جشنواره ملی قصخ گویی كه اردیبهشت ماه سال آینده برگزاری خواهد شد انتخاب می شوند.
وی با اشاره به حضور بهرام شاه محمدلو(آقای حكایتی) بعنوان میهمان ویژه این جشنواره، تاكیدكرد: دو داور از استان و دو داور ملی با در نظر گرفتن ۱۵ شاخص، آثار و اجرای قصه گویان را قضاوت و ارزیابی می كنند.

1397/10/25
16:26:08
5.0 / 5
4248
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی